reklama

Ticháček byl v šoku. Na grilovačky to nevypadá, Čechína to potáhne k trénování, říká

Martin Ticháček Martin Ticháček autor: ČTK
Petra Čecha zná jako svoje kopačky. A přestože se mezi sebou prali o místo v brance už od plzeňských žáků, vždycky byli výbornými kamarády. "Dosáhl něčeho neskutečného," říká Martin Ticháček, nynější trenér brankářů ve Viktorii.

Když se v úterý dozvěděl o Čechově avizovaném konci, byl to pro něj slušný šok. Čekal, že si jeho bývalý parťák ještě rok, dva zachytá. "Hned jsem mu psal, jestli je to pravda. A prý že je," kroutil hlavou Ticháček.

Konec legendy, Čech v létě uzavře fantastickou kariéru. Je správné umět odejít, řekl Konec legendy, Čech v létě uzavře fantastickou kariéru. Je správné umět odejít, řekl Čtěte zde

O tom, že sedmatřicetiletá legenda plánuje fotbalovou penzi, nevěděl. Přestože jsou neustále v kontaktu, přestože Čech patří mezi jeho nejlepší kamarády. "Ale nepochybuju o tom, že si to Péťa pořádně rozmyslel," dodává.

Jejich přátelství trvá už od doby, kdy se sešli ve starších žácích, spolu procházeli i mládežnickými reprezentacemi. V klubu se pak střídali po dvou zápasech, navzájem se hecovali, chtěli se vytáhnout i před Čechem seniorem, který na všechny tréninky jezdil na kole.

Ticháček je o půl roku starší a dlouho byl také o jeden půlkrok napřed. V sedmnácti mu Viktorka nabídla smlouvu jako prvnímu, navíc se před ním otevřela možnost jít do tehdy prvoligových Blšan. Tam ale nakonec zamířil Čech a právě v západočeském městečku se odrazil k úchvatné kariéře.

"Jestli mě to nemrzí? Určitě ne. Petr na to měl víc než já. A já jsem se svoji kariérou spokojený," konstatuje Ticháček, jenž v dresu Plzně odchytal 46 zápasů.

Žádná zášť nebo závist, naopak: svému kamarádovi držel na dálku palce. A když Čech před sedmi lety vychytal Chelsea triumf v Lize mistrů na Bayernu, seděl kousek za jeho zády, v modrém moři fanoušků londýnského klubu. "Musím přiznat, že jsem měl slzy v očích. Dokázal neskutečné věci. Jsem pyšný na to, že se s Petrem tak dobře známe," říká.

Občas se dokonce potkají, to když hvězda Arsenalu dorazí domů, nezapomene Ticháčkovi zavolat. Posedávání u kafíček je nebaví, spíš si zajdou zahrát tenis nebo hokej. Oblíbená je i grilovačka, Čech prý umí vynikající steaky.

"Ale nemyslím si, že bychom se od léta vídali častěji. Oba jsme hodně zaneprázdnění, navíc počítám s tím, že Petr bude chtít zůstat v zahraničí."

O tom, co bude dělat po konci kariéry, se prý ještě nebavili. "Petr je velmi inteligentní člověk, předpokládám, že svoje zkušenosti bude chtít někomu předat. Dokážu si představit, že se vydá na trenérskou dráhu, ale fakt je to jenom můj tip," zamýšlí se Ticháček, který sám cepuje brankáře ve Viktorii Plzeň a už má za sebou i angažmá v ruské Machačkale, kam si ho s sebou vzal trenér Pavel Vrba.

Sombrero dolů! Svět se klaní Čechovi, přejí mu slavní rivalové i tenista Štěpánek Sombrero dolů! Svět se klaní Čechovi, přejí mu slavní rivalové i tenista Štěpánek Prohlédněte zde
reklama