Tor, Tor, Toooooor! Famózní obrat nadchl německé komentátory

10. 4. 2013 15:39
Poslechnětě si audiozáznam z posledních minut zápasu mezi Borussií Dortmund a Málagou, který zcela strhnul komentátora německé televize. | Video: Sport

Dortmund - Žurnalistiká teorie sice praví, že novinář by měl poskytnout svému publiku co nejnestrannější zprostředkování informací, ale když jde o fotbal, jdou zdá se podobné poučky stranou.

Dokazuje to přiložený zvukový záznam, na kterém si můžete na vlastní uši poslechnout, jak emotivně prožíval závěrečné minuty včerejšího utkání Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Málagou komentátor německé televize.

Přenos začíná krátce před brankou na 2:2, ovšem pravá exploze za mikrofonem přijde až po gólu na 3:2, který Borussii zajistila postup do semifinále. Ve zvukové stopě ji najdete přibližně v čase 1:45.

Že nejde o ojedinělý případ odkazuje třeba i toto video, ve kterém si můžete poslechnout, jak švédský komentátor prožíval velký fotbalový obrat Švédů v zápase s Němci.

O tom, že v podobných případech nemusí jít jen o vlastenecké vášně pak svědčí i legendární finský komentář rekordního pokusu Barbory Špotákové na OH v Pekingu (video zde).