Torres se konečně probouzí. Hattrickem zničil QPR

29. 4. 2012 19:17
Chelsea zničila Queens Park Rangers 6:1

Londýn - Fotbalisté Chelsea díky čtyřem gólům během úvodních 25 minut a hattricku Fernanda Torrese rozstříleli Queens Park Rangers 6:1. V anglické lize zdramatizovali boj o čtvrté místo. To zatím díky dnešní výhře 2:0 nad Blackburnem drží Tottenham, který má stejně bodů jako pátý Newcastle, Chelsea na ně ztrácí bod.

Za "Blues" nastoupil v základní sestavě Petr Čech, na český brankářský souboj ale nedošlo, protože Radek Černý zůstal jen na lavičce.

Jeho konkurenta Paddyho Kennyho překonal už po 48 vteřinách hry Daniel Sturridge, ve 13. minutě se pak prosadil po rohovém kopu stoper John Terry.

Rosický nahrál na gól, ale Arsenal ztratil body
Pekhart dvěma góly pomohl Norimberku ke třem bodům

Brzy nato po kličce brankáři navázal na svůj gól ze semifinále Ligy mistrů s Barcelonou útočník Fernando Torres. Španělský hráč poté ještě ve 25. minutě využil toho, že Kenny neudržel míč a zvýšil už na 4:0. Svou třetí branku dal dvacet minut po přestávce a během zápasu zdvojnásobil svůj dosavadní střelecký účet v tomto ročníku Premier League.

Deset minut před koncem zvýšil už na 6:0 Florent Malouda, čisté konto pak Čechovi v závěru zkazil Djibril Cissé. Svěřenci trenéra Roberta Di Mattea uškodili soupeři v jeho boji o záchranu dvojnásobně. S jedním odehraným zápasem navíc má Queens Park na 17. místě stejně bodů jako Bolton na sestupové 18. příčce, k tomu si ještě výrazně zhoršil skóre.

Další tři body ztrácí Blackburn, jehož výkon proti Tottenhamu ale nenaznačil, že by mohl sestup odvrátit. Na branku "Kohoutů" nevyslal jedinou střelu, zato sám inkasoval dvakrát. Ve 22. minutě rozhodčí správně viděli míč za čarou po střele Rafaela van der Vaarta, v 75. minutě potom zvýšil krásnou trefou z přímého kopu obránce Kyle Walker.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Chelsea - QPR 6:1 (19., 25. a 64. Torres, 1. Sturridge, 13. Terry, 80. Malouda - 84. Cissé), Tottenham - Blackburn 2:0 (22. Van der Vaart, 75. Walker).