Čech si uřízl při domácí premiéře ostudu

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 8. 2012 22:43
Tým Petra Čecha otočil utkání s nováčkem z Readingu. Zápas přitom hodně ovlivnila vvelká chyba Petra Čecha.
Petr Čech v dresu reprezentace. Start do nové sezóny v Chelsea se mu nevydařil na sto procent. | Foto: Reuters

Londýn - Gól španělského kanonýra Fernanda Torrese z 81. minuty utkání rozhodl o tom, že londýnská Chelsea vyhrála i druhé utkání letošní sezony Premier League.

Blues se však na výhru 3:2 nad nováčkem soutěže Readingem pořádně nadřeli.

Favorita poslal sice do vedení už v 18. minutě Frank Lampard, když proměnil pokutový kop za faul na Edena Hazarda, hosté ovšem ještě v první půli skóre otočili.

Čech trestuhodně chyboval

Během čtyř minut se za záda Petra Čecha trefili Pogrebňjak a Guthrie. Při druhém gólu neměl čisté svědomí právě český brankář, střela z přímého kopu totiž mířila přímo na něj.

"Je jasné, že do vedení šel soupeř zadarmo. Spadlo jim to z nebe po mojí chybě," uvedl Čech na svých internetových stránkách. "Odraz míče byl nakonec trochu jiný, než jsem čekal. Skočil o chviličku dřív. Jak jsem balón chtěl dát pryč, stihl jsem ho akorát nohou vykopnout do ruky a od ní se odrazil do brány," dodal třicetiletý brankář.

Hazard opět zářil

Vyrovnání se diváci na Stamford Bridge dočkali až po necelých 70 minutách hry, kdy se po asistenci skvělého Hazarda trefil z dálky stoper Gary Cahill. A rozhodnutí přinesla skvělá kombinace na jeden dotyk, kterou do prázdné branky zakončil Torres. V nastaveném čase ještě výsledek zpečetil Ivanovič po další přihrávce Hazarda.

"Škoda, že (ten laciný gól) padl zrovna v prvním domácím zápase sezony, ale říkám si, že jestli jsem si tak hloupý gól vybral hned na začátku a další takový už nedostanu, budu spokojený. Hlavně mám radost, že ta moje chyba nestála tým body," prohlásil čech.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Chelsea - Reading 4:2 (18. Lampard z pen., 69. Cahill, 81. Torres, 90.+4 Ivanovič - 25. Pogrebňak, 29. Guthrie).

1. Chelsea 2 2 0 0 6:2 6
2. Fulham 1 1 0 0 5:0 3
Swansea 1 1 0 0 5:0 3
4. West Bromwich 1 1 0 0 3:0 3
5. Manchester City 1 1 0 0 3:2 3
6. Newcastle 1 1 0 0 2:1 3
7. Everton 1 1 0 0 1:0 3
West Ham United 1 1 0 0 1:0 3