Liverpool rozdrtil Arsenal a Hazard poslal Chelsea do čela

8. 2. 2014 17:55
Na tenhle zápas Anfield Road jen tak nezapomene. Liverpool ve šlágru Premier League doma rozdrtil vedoucí Arsenal 5:1!
Anfield Road slaví. Liverpool ve šlágru Premier League rozstřílel vedoucí Arsenal 5:1. Hotovo bylo už za dvacet minut. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalová Anglie žasne, na Anfield Road se bude slavit dlouho do noci. Šlágr 25. kola Premier League skončil totálním debaklem a naprostou exhibicí. Čtvrtý Liverpool na svém hřišti rozstřílel dosud vedoucí Arsenal 5:1!

Arsenal hrubě nezvládl především začátek zápasu. Liverpool už ve dvacáté minutě po dvou brankách Škrtěla, Sterlinga a Sturridgeho vedl 4:0. Poslední jmenovaný pak přidal ještě jeden gól po přestávce.

Český záložník Tomáš Rosický začal utkání jen na střídačce Arsenalu a na hřiště se dostal až po hodině hry za již rozhodnutého stavu 0:5. Byl součástí hned trojitého střídání zoufalého Arséne Wengera, Arsenal po něm v závěru zlepšil pohyb a zásluhou penalty Artety alespoň snížil na 1:5.

Arsenal přišel o první místo

Liverpool si vysokou výhrou pojistil aktuálně čtvrtou příčku v tabulce Premier League a na druhý Arsenal ztrácí už jen pět bodů. Londýnský celek vystídala na čele anglické ligy Chelsea, která díky hattricku Edena Hazarda a čistému kontu Petra Čecha porazila 3:0 Newcastle. Naopak Manchester City zaváhání Kanonýrů nevyžil, když pouze remizoval 0:0 na hřišti Norwiche.

Liverpool se do soupeře bez ostychu pustil po úvodním hvizdu. Už v první minutě zápasu si stoper Šrktel ve vápně naskočil na přesný centr Gerrarda a rozjásal domácí diváky poprvé. A za deset minut se celá akce zopakovala i podruhé, Šrktel tentokrát zužitkoval Gerrardovu nabídku z rohového kopu.

Obrana Arsenalu dál nestihála a stoperská dvojice Mertesacker - Koscielny kupila dál jednu chybu za druhou.  V sedmnácté minutě Suaréz krásnou přihrávkou za obranu uvolnil Sterlinga a bylo to 3:0. Za další tři minuty si navíc mezi naprosto nefungující stoperskou dvojici hostů naběhl i Sturridge a Liverpool vedl o čtyři branky.

Obrana Arsenalu hořela i po přestávce, čestný úspěch zařídil Arteta

Domácí i za rozhodnutého stavu ale dohrávali všechny souboje dál a byli nadále jasně lepším týmem. Další branka přišla ale až po přestávce, kdy se po dalším samostatném úniku nadvakrát prosadil znovu Sturridge.

Arsenal se oklepal až po hodině hry, když přežil nepříjemnou jedovku Suaréze z přímého kopu a poslal na hřiště tři nové hráče včetně Rosického. Krátce poté ve vápně fauloval Gerrard a Mikel Arteta z penalty snížil. Stejný hráč mohl pár minut na to snížit dokonce na 2:5, ale gólman Mignolet dokázal jeho dobře rozehraný přímý kop u tyče vyrazit ven.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Liverpool - Arsenal 5:1 (1. a 10. Škrtel, 17. a 52. Sterling, 20. Sturridge - 69. Arteta z pen.), Aston Villa - West Ham United 0:2 (46. a 49. Nolan), Chelsea - Newcastle 3:0 (27. a 37. a 63. z pen. Hazard), Crystal Palace - West Bromwich 3:1 (15. Ince, 27. Ledley, 69. Šamach z pen. - 46. Bifouma), Norwich - Manchester City 0:0, Southampton - Stoke 2:2 (6. Lambert, 41. Davis - 38. Odemwingie, 44. Crouch), Sunderland - Hull 0:2 (17. Long, 62. Jelavič), Swansea - Cardiff 3:0 (47. Routledge, 79. Dyer, 85. Bony).

1. Chelsea 25 17 5 3 47:20 56
2. Arsenal 25 17 4 4 48:26 55
3. Manchester City 25 17 3 5 68:27 54
4. Liverpool 25 15 5 5 63:30 50
5. Everton 24 12 9 3 37:25 45
6. Tottenham 24 13 5 6 31:32 44
7. Manchester United 24 12 4 8 39:29 40
8. Newcastle 25 11 4 10 32:34 37