Tottenham doma jen remizoval a Leicester může o víkendu slavit mistrovský titul

25. 4. 2016 23:15
Harry Kane
Harry Kane | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu v dohrávce 35. kola anglické ligy pouze remizovali 1:1 s West Bromwichem. Na druhém místě tabulky ztrácejí tři kola před koncem už sedm bodů na vedoucí Leicester, jenž si může zajistit první titul v historii v příštím utkání na půdě Manchesteru United.

Leicester hraje na Old Trafford v neděli, a pokud zvítězí, má ligový triumf jistý. I kdyby svěřenci trenéra Claudia Ranieriho v Manchesteru neuspěli, mohou slavit o den později v případě zaváhání Tottenhamu na hřišti Chelsea.

Spurs potřebovali k udržení reálné šance na titul porazit West Bromwich a prvnímu poločasu dominovali. Do vedení se dostali po kuriózním vlastním gólu Craiga Dawsona, jenž v souboji na malém vápně v pádu poslal míč nešťastně mezi nohy svého brankáře Boaze Myhilla.

Tottenham trefil třikrát brankovou konstrukci, ale druhý gól nepřidal. Naopak v 72. minutě napravil svou chybu obránce Dawson a podruhé se zapsal mezi střelce, tentokrát do správné branky, když hlavičkou po rohu překonal domácího Huga Llorise.