Tottenham otočil zápas v Southamptonu a udržel se na dostřel Arsenalu

28. 12. 2016 22:50
Ač útočník Harry Kane neproměnil penaltu, Tottenham to mrzet nemuselo. Hotspurs otočili utkání se Southamptonem a udrželi se na pátém místě, z nějž ztrácí na čtvrtý Arsenal jediný bod.
Radost hráčů Hotspurs
Radost hráčů Hotspurs | Foto: Reuters

Londýn – Fotbalisté Tottenhamu otočili zápas v Southamptonu a díky výhře 4:1 si udrželi po 18. kole anglické ligy na pátém místě tabulky bodový odstup za čtvrtým Arsenalem. Vítězství hostů mohlo být ještě vyšší, ale anglický reprezentační útočník Harry Kane neproměnil pokutový kop.

Zápas, který pro Southampton skončil téměř debaklem, přitom zahájili domácí ideálně. Už v druhé minutě je poslal do vedení hlavičkou Virgil van Dijk. V 19. minutě ale vyrovnal Dele Alli a po přestávce Spurs utkání ovládli.

Nejprve je v 52. minutě poslal do vedení hlavičkou Kane, jenž se trefil po 344 minutách. Tři minuty nato upadl v brejku Alli po kontaktu s domácím Nathanem Redmondem, který byl vyloučen. Penaltu sice Kane vysoko přestřelil, oslabení domácí však neměli síly na zvrat a v závěrečné desetiminutovce jim ještě přidali další dva góly Son Hung-min a podruhé v utkání Alli.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Southampton - Tottenham 1:4 (2. Van Dijk - 19. a 87. Alli, 52. Kane, 85. Son Hung-min).