Tottenham po změně trenéra přestřílel Southampton

Aktualizováno 22. 12. 2013 19:15
Fotbalisté Tottenhamu v prvním ligovém duelu po odvolání trenéra Andrého Villase-Boase vyhráli na hřišti Southamptonu 3:2. Soupeře před sebe nepustili v tabulce a sami se posunuli na sedmou příčku.
Emmanuel Adebayor a jeho spoluhráči z Tottenhamu slaví gól proti Southamptonu
Emmanuel Adebayor a jeho spoluhráči z Tottenhamu slaví gól proti Southamptonu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu v prvním ligovém duelu po odvolání trenéra Andrého Villase-Boase vyhráli na hřišti Southamptonu 3:2. Soupeře před sebe nepustili v tabulce a sami se posunuli na sedmou příčku Premier League.

Everton zdolal 2:1 Swansea a polepšil si na čtvrtou pozici.

Villas-Boas byl v pondělí odvolán poté, co Tottenham utrpěl debakl 0:5 s Liverpoolem.

Dočasný kouč Tim Sherwood, který je podle britských bookmakerů favoritem na to, aby tým převzal natrvalo, dnes změnil jeho sestavu z minulého kola hned na šesti místech.

Nový kouč trénoval z tribuny

Duel začal nezvykle mezi diváky na tribuně, v průběhu utkání ale přešel k lavičkám.

Jeho přesun k postranní čáře urychlil zřejmě i brzký vedoucí gól soupeře, který vstřelil kapitán Southamptonu Adam Lallana ve 13. minutě. Už v 25. minutě ale skóroval Emmanuel Adebayor, kterého Sherwood vrátil do kádru z rezervy.

Tottenham poslal po přestávce do vedení vlastním gólem Jos Hooiveld, nicméně domácí za šest minut vyrovnali, když netaktické vyběhnutí brankáře Huga Llorise potrestal po asistenci Lallany Rickie Lambert.

Vzápětí duel rozhodl pohotovou střelou zblízka Adebayor a zařídil, že Tottenham poprvé v lize vstřelil víc než dva góly.

Everton vydoloval výhru v závěru

Swansea zatím nevyhrála ani jeden ze sedmnácti duelů proti Evertonu v lize i pohárech a nepříznivou sérii protáhla i dnes doma.

Na gól Seamuse Colemana sice rychle odpověděla díky vlastní trefě Bryana Ovieda v 70. minutě, hostům z Liverpoolu ale čtvrtou výhru z posledních pěti utkání zařídil pět minut před koncem z přímého kopu Ross Barkley.