Tottenham přetlačil Cardiff a přiblížil se Citizens

2. 3. 2014 19:44
Tottenham vyhrál utkání s Cardiffem jediným gólem
Tottenham vyhrál utkání s Cardiffem jediným gólem | Foto: Reuters

Londýn- Jediný gól stačil k tomu aby fotbalisté Tottenhamu porazili na svém hřišti Cardiff a přiblíželi se tak v tabulce anglické Premier League čtvrtému Manchesteru City.

Fotbalisté Aston Villy se po čtyřech bodových ztrátách dočkali v anglické lize výhry, když porazili Norwich 4:1. Dvě branky vstřelil útočník Christian Benteke, který zaznamenal osmou a devátou ligovou trefu v sezoně. Tým z Birminghamu se díky zisku tří bodů posunul v tabulce na jedenácté místo.

Vše podstatné se v utkání stalo v prvním poločase. Hosty poslal nejprve ve třetí minutě do vedení Wes Hoolahan, pak si ale vzal slovo Benteke, který dvěma góly během dvou a půl minuty převážil skóre na stranu domácích. Obzvláště povedená byla jeho první branka, kdy si zpracoval na prsou centrovaný míč a nůžkami nedal hostujícímu gólmanovi šanci.

Ještě do přestávky přidali domácí další dva zásahy díky trefě Leandra Bacuny a vlastnímu gólu hostujícího kapitána Sebastiena Bassonga. Teprve podruhé v historii Premier League tak dokázala Aston Villa vstřelit v prvním poločase čtyři branky. Podobný kousek se jejím hráčům povedl jen v roce 1995 v duelu s Wimbledonem.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Aston Villa - Norwich 4:1 (25. a 27. Benteke, 37. Bacuna, 41. vlastní Bassong - 3. Hoolahan), Swansea - Crystal Palace 1:1 (25. De Guzman - 83. Murray z pen.), Tottenham - Cardiff 1:0 (28. Soldado).

1. Chelsea 28 19 6 3 52:22 63
2. Liverpool 28 18 5 5 73:35 59
3. Arsenal 28 18 5 5 52:28 59
4. Manchester City 26 18 3 5 69:27 57
5. Tottenham 28 16 5 7 37:33 53
6. Everton 27 13 9 5 38:27 48
7. Manchester United 27 13 6 8 43:31 45
8. Newcastle 28 13 4 11 37:39 43