Tottenham rozdrtil Stoke 4:0 a dál je ve hře o anglický titul

18. 4. 2016 23:09
Harry Kane slaví se spoluhráči gól Tottenhamu
Harry Kane slaví se spoluhráči gól Tottenhamu | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu zvítězili v dohrávce anglické ligy na hřišti Stoke 4:0 a potvrdili mistrovské ambice. Na druhém místě tabulky snížili čtyři kola před koncem sezony náskok vedoucího Leicesteru, který v neděli ztratil remízou 2:2 s West Hamem, na pět bodů.

Dvěma trefami se na výhře Spurs podílel kanonýr Harry Kane, který vylepšil bilanci v této ligové sezoně už na 24 gólů a osamostatnil se v čele tabulky střelců. Dvakrát se trefil rovněž Dele Alli, jenž svůj účet zaokrouhlil na deset gólů

Tottenham potvrdil vynikající bilanci ze zápasů na hřištích soupeřů. Z posledních 15 utkání venku prohrál jediné a ani tentokrát nechtěl vyjít naprázdno. Kane otevřel skóre střelou k tyči v deváté minutě, další šance hostů pak ale v prvním poločase zlikvidoval Shay Given, který dostal v brance Stoke příležitost dva dny před 40. narozeninami.

Po přestávce ale hosté zásluhou Alliho v 67. minutě zvýšili a vzápětí mohl dvacetiletý reprezentant skórovat znovu. Po krásné akci ale zblízka netrefil odkrytou branku a trefil jen tyč. Vzápětí se ale za obranu dostal Kane, který nezaváhal, a Alli napravil své selhání o deset minut později přesným volejem.

Týmu Stoke po debaklu zhořkly oslavy 300. utkání v Premier League a 150. na domácím stadionu. Po druhé porážce za sebou je klub v tabulce dál devátý před Chelsea.