Tottenham uhrál remízu s Chelsea a zůstává třetí

22. 12. 2011 23:05
Tottenham - Chelsea 1:1 (8. Adebayor - 23. Sturridge)
Daniel Sturridge zařídil Chelsea bod.
Daniel Sturridge zařídil Chelsea bod. | Foto: Reuters

Londýn - I v letošní sezoně anglické Premier League platí: Chelsea na stadionu White Hart Lane nevyhrává. V utkání 17. kola ligy Blues na Tottenhamu pouze remizovali 1:1 a nevyužili tak možnost dostat se před Kohouty na třetí místo tabulky.

Na stadionu Spurs nedokázala Chelsea vyhrát od roku 2006. A i tentokrát ze začátku tahala za kratší konec.

Už v osmé minutě se Tottenham ujal vedení, když českého brankáře Petra Čecha překonal tožský kanonýr Emmanuel Adebayor.

United i Citizens si zastříleli, Arsenal zvládl drama

Hosté však na vyrovnání nečekali dlouho. Stejně jako v minulých zápasech Chelsea spasil mladý křídelník Daniel Sturridge.

Modří mohli vyhrát. Drogba trefil tyč a ve druhé půli jeho tým soupeře dostal pod poměrně výrazný tlak. Tři body však chtěli také domácí a v závěru se málem dočkali. Chelsea zachránil kapitán John Terry, který skluzem vykopl míč mířící do sítě.