Tottenham ztratil výhru tři minuty před koncem

6. 12. 2009 22:44
Everton - Tottenham 2:2, Fulham - Sunderland 1:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Václav Rojík

Praha - Fotbalisté Tottenhamu nedokázali udržet v 15. kole Premier league na hřišti Evertonu vedení 2:0. Přišli o něj trefami Sahy a Cahilla v poslední čtvrthodince a přišli tak o možnost přeskočit třetí Arsenal.

Na Liverpool, který v sobotu jen remizoval v Blackburnu se nebezpečně dotahuje Fulham, který si poradil doma Sunderlandem gólem Zamory zkraje utkání. Fulham tak ztrácí na sedmé Reds už jen dva body.

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v sobotním střetnutí na hřišti West Hamu jistě 4:0 a ztrácí tak na vedoucí Chelsea už jen dva body. Londýnský celek totiž později podlehl na půdě Manchesteru City 1:2.

Diváci v Upton Parku viděli dlouho bezbrankový boj, který ukončil až na konci první půle Paul Scholes. Svěřenci kouče Fergusona se následně po přestávce uklidnili a v rozmezí jedenácti minut (od 61. do 72. minuty) přidali další tři branky.

Také Chelsea začala svůj zápas dobře a už po osmi minutách hry šla do vedení zásluhou vlastní branky Emmanuela Adebayora.

Tožský forvard však své zaváhání napravil ještě do přestávky, kdy se nejlépe využil zmatků v pokutovém území a nekompromisní ranou srovnal na 1:1. Petr Čech tak vydržel s čistým kontem přesně 525 minut.

Plány hostů na bodový zisk pak zhatil Argentinec Carlos Tévez. Ten si nejrpve ve druhé půli "vykoledoval" faul od Ricarda Carvalha a z následného přímého kopu zaskočil Čecha prudkou ranou podruhé.

Přesto mohla Chelsea získat alespoň bod. Zvláště pak, když osm minut před koncem fauloval Drogbu v pokutovém území Onuoha a rozhodčí nařídil penaltu.

Rosický se znovu zranil

Hrdinou dalších okamžiků se však stal irský brankář Shay Given, který ji Franku Lampardovi výborným zákrokem lapil. Chelsea tak musí překousnout již třetí porážku v letošní Premier League.

Uspěl také Arsenal, který se tak po výhře 2:0 nad nevyzpytelným Stoke vrátil na třetí místo. Do zápasu zasáhl také český záložník Tomáš Rosický, jenž však nastoupil jen do první půle, přičemž ho po přestávce vystřídal na hřišti Carlos Vela.

Podle kouče Wengera si sparťanský odchovanec natáhl v duelu tříslo a svému týmu bude nějaký čas chybět.

Zaváhal znovu Liverpool. Svěřenci Rafaela Beniteze ztratili v letošní sezoně další body, když jen remizovali v Blackburnu 0:0.

Ani třetí výhra v sezoně nepomohla fotbalistům Portsmouthu odpoutat se od poslední příčky v tabulce.

Tým Avrama Granta sice uspěl díky trefám Hreidarsson a Dindaneho před vlastními diváky nad nováčkem Burnley 2:0, ovšem v pozdějším zápase vyhrál také Wolverhampton, který zvítězil nad Boltonem 2:1.

Portsmouth - Burnley 2:0