reklama

Tragédie v Železném Brodě. Fotbalový rozhodčí zkolaboval na hřišti a zemřel

Operní zpěvák a fotbalový rozhodčí Zdeněk Nádeník tragicky zahynul. Operní zpěvák a fotbalový rozhodčí Zdeněk Nádeník tragicky zahynul. autor: Divadlo F. X. Šaldy
Osmačtyřicetiletému Zdeňku Nádeníkovi praskla srdeční aorta při utkání krajského přeboru.

Liberecký kraj se vyrovnává s tragickou událostí. V sobotu během soutěžního duelu mezi Železným Brodem a Českou Lípou zkolaboval hlavní rozhodčí. I přes snahy o oživení přímo na hřišti a následnou operaci přišel Zdeněk Nádeník o život.

Tragický moment se odehrál v 62. minutě zápasu. Rozhodčímu se zničehonic udělalo nevolno. "Kluci počkejte, jen se potřebuju nadechnout," stihl Nádeník říct, než se skácel k zemi.

S první pomocí a resuscitací pomáhali nejprve samotní hráči a funkcionáři, poté dorazili policisté s defibrilátorem. Rozhodčího se na moment podařilo oživit, ještě než pro něj přiletěl vrtulník z liberecké nemocnice.

Operace ale nebyla úspěšná, Nádeník za několik hodin v nemocnici zemřel. O tragédii jako první informoval na svém facebookovém profilu legendární liberecký sportovní novinář Miloslav Cihlář.

"Je to prostě strašné. Osobně jsem ho znal od jeho osmi let a trénoval jej od žáčků," uvedl.

Pro Nádeníka rozhodně netruchlí pouze fotbalová obec, v níž byl velmi oblíben. V šoku a nekonečném smutku zůstává také liberecké divadlo F. X. Šaldy. Nádeník byl členem operního souboru od začátku 90. let minulého století. 

"Zdeněk Nádeník byl výborný divadelník a kolega, stejně jako známý a oblíbený fotbalový rozhodčí, laskavý nekonfliktní člověk, plný pozitivní energie a humoru," napsali představitelé divadla.

V sobotu 3. listopadu postihla naše divadlo velká tragédie. Nečekaně zemřel ZDENĚK NÁDENÍK, výborný divadelník a kolega, stejně jako známý a oblíbený fotbalový rozhodčí, laskavý nekonfliktní člověk, plný pozitivní energie a humoru. Bez nadsázky byl po dlouhá léta spolehlivým srdcem a jádrem operního sboru, do něhož začátkem 90. let kontinuálně přešel ze Severáčku. Svými jevištními i organizačními dovednostmi byl nepřehlédnutelnou postavou libereckého operního jeviště, což prokázal zvláště řadou operetních a muzikálových rolí a roliček. Těžko se hledají slova k popsání skutečné bolesti, kterou teď všichni jeho blízcí a kolegové cítíme. Zdendovi bylo 48 let.

Zveřejnil(a) Divadlo F. X. Šaldy Liberec dne 04. November 2018
reklama