reklama

Traoré už je v Brně. Minuty, kdy šlo o život, si pamatuje

Traoré v zápase se Spartou Traoré v zápase se Spartou autor: ČTK
Fotbalista Zbrojovky Mohamed Traoré, který zkolaboval po pondělním ligovém utkání v Ostravě, byl dopoledne propuštěn z nemocnice a převezen do Brna do domácího léčení.

Brno - Fotbalista Zbrojovky Mohamed Traoré, který zkolaboval po pondělním ligovém utkání v Ostravě, byl dopoledne propuštěn z nemocnice a převezen do Brna do domácího léčení. Srdeční kolaps guinejského záložníka způsobila neprůchodnost poraněné cévní tepny.

Všechno z dramatického večera si Traoré pamatuje. "V kabině mi bylo dobře, necítil jsem žádné potíže. Vyšel jsem ven, rozdal pár autogramů a pak jsem nastoupil do autobusu. Až tam se mi udělalo špatně a kluci zavolali sanitku," uvedl dvacetiletý hráč na krátké tiskové konferenci v ostravské nemocnici před odjezdem domů.

Život zachránila brněnskému fotbalistovi katetrizace, kterou provedl lékař Petr Černý. "Chci upřímně lékařům poděkovat za perfektně odvedenou práci a záchranu hráčova života. Věřím, že se po ní může Traoré opět vrátit k profesionálnímu fotbalu," uvedl sportovní ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela.

Lékaři si zatím netroufají odhadnout, za jak dlouho se bude moci Traoré vrátit opět na prvoligový trávník. Ani zkušení kardiologové se prý dosud s něčím takovým nesetkali. Dvacetiletý fotbalista má výbornou fyzickou kondici, je nekuřák a v létě podstoupil všechna vyšetření, která absolvují prvoligoví hráči. Jeho testy byly v naprostém pořádku.

reklama