Trápení až do konce. Nakonec ale Arsenal v FA Cupu postoupil

16. 1. 2013 22:31
Londýnský Arsenal postoupil ve třetím kole FA Cupu přes Swansea až po urputné bitvě. Vyhrál gólem z 86. minuty 1:0.
Jack Wilsher se raduje z rozhodující branky
Jack Wilsher se raduje z rozhodující branky | Foto: Reuters

Londýn - Pořádnou dřinu mají za sebou fotbalisté londýnskýho Arsenalu, kteří gólem až v 86. minutě rozhodli o svém postupu ze 3. kola FA Cupu. Swansea totiž porazili 1:0, a protože úvodní utkání skončilo 2:2, mohou už přemýšlet nad dalším soupeřem, kterým bude Brighton. Jediný gól vstřelil Jack Wilsher.

Stejným výsledkem zvítězil Manchester United nad Westhamem a i on postupuje.

Už úvod patřil Arsenalu, který do zápasu vstoupil aktivně a soupeře napadal hned po ztrátě míče. První velkou šanci měl ale v 16. minutě hostující Dyer a brzy po něm ještě Bartley, který trefil hlavou břevno.

Těsně před koncem poločasu se předvedli také Kanonýři. Po rohu propadl míč k Vermaelenovi, jehož střelu brankář Vorm vykopl jen s pořádnou porcí štěstí.

Po přestávce ale už se hrálo téměř jen na polovině Swansea. Walcott nejprve neproměnil sólový únik a Cazorla poté mířil nad branku. Nejblíže ke gólu měli domácí v 63. minutě, kdy Walcottovu dorážku vyrážel Graham už z brankové čáry.

Rosický má problém s lýtkem

Festival zmařených šancí Gunners pokračoval. Když v 82. minutě Walcott trefil tyč, zdálo se, že už zápas nemůže skončit jinak než prodloužením. Ale omyl. O pár chvil později si Wilsher vyměnil míč s Giroudem a levačkou zakroutil míč do brány.

Jednogólový náskok už potom Arsenal uhlídal a postoupil tak do další fáze turnaje. V ní ho čeka druholigový Brighton.

Český záložník Tomáš Rosický do utkání nezasáhl. Má údajně problém s lýtkovým svalem.

Úplně stejná situace byla na Old Trafford. První utkání s West Hamem skončilo remízou 2:2 a "Rudí ďáblové" potřebovali vyhrát. Manchester ale na vítězný gól nečekal tak dlouho. Už v 9. minutě zakončil povedenou kombinaci Rooney. Stejný hráč v druhé půli ještě neproměnil penaltu.

United to ale nemuselo mrzet, protože jednogólové vedení udrželi.