Trápení Sparty pokračuje. Z Příbrami veze další remízu

8. 8. 2009 20:15
V druhém utkání porazila Ostrava Plzeň 1:0
Sparta ani na potřetí v lize nevyhrála.
Sparta ani na potřetí v lize nevyhrála. | Foto: Sport

Příbram - Třetí remízu ve třech ligových kolech si připsala pražská Sparta, která na půdě FK Příbram remizovala s domácím týmem 1:1.

Střeleckou nemohoucnost Letenských sice protrhl gólem v první půli Václav Kadlec, avšak po přestávce dokázal utkání srovnat, stejně jako na jaře, Brazilec dos Santos

Sparta doplatila na to, že za stavu 1:0 nedokázala přidat z několika šancí další gól. Naopak domácí mohli  zápasu v závěru ještě strhnout vítězství na svoji stranu.

Přitom po platonickém tlaku domácích z úvodu se hrálo spíše ospale. Oba týmy v horkém letním odpoledni kupily nepřesnosti a dynamických akcí bylo po většinou prvního poločasu poskrovnu.

Z první půlhodiny zápasu tak stojí za zmínku dvě šance sparťanského Wilfrieda, který ovšem pokaždé zakončil slabě přímo do náručí domácího brankáře Krbečka.

Když už se pomalu schylovalo k přestávce, udeřila pěknou akcí Sparta. Kapitán loňského vicemistra Berger totiž vyslal středem do vápna kolmý pas na Václava Kadlece a sedmnáctiletý útočník si poradil jak s obtížnou přihrávkou, tak s obranou Příbrami a Krbečkovi nedal šanci.

Domácí ovšem mohli hned z následující akce srovnat, když se v podobné příležitosti, jako byla ta Kadlecova, ocitl bek Příbrami Plašil, ale tísněn Hubníkem nedokázal pořádně vystřelit.

Po vyrovnání měla navrch Příbram

Záživnější fotbal pokračoval i po přestávce, kdy se nejprve do velké šance dostal znovu Kadlec, ale tentokrát na Krbečka nevyzrál.

Hosty v závěru několikrát podržel brankář Blažek.
Hosty v závěru několikrát podržel brankář Blažek. | Foto: Jan Langer

Další velkou příležitost Pražanů měl aktivní Kalouda, který si ale krásnou přihrávku Vacka ještě zpracovával uprostřed velkého vápna, což domácím stačilo, aby k němu přistoupili a střelu zblokovali.

Po velkých šancích Sparty tak nakonec udeřilo na druhé straně. Nejprve se sice neprosadil Huňa, ale chvíli poté se po rychle rozehrané akci se dostal k míči kat Sparťanských dos Santos a prostřelil Blažka.

Domácí, kteří po vstřelení branky náhle obživli, se dostávali do šancí i dál, jen kousek od gólu byli Pleško s Huňou, přičemž střelu prvního do břevna druhý jmenovaný nůžkami dorážel jen těsně nad.

Sparta se z vyrovnání jen těžce vzpamatovávala a do konce zápasu v podstatě již branku domácích neohrozila. Jedinou větší šanci měl střídající Jirouš, který hlavičkou po rohu mířil jen těsně vedle.

Nakonec však hosté mohli být rádi alespoň za získaný bod, neboť do velké příležitosti se dostali v druhé minutě nastavení příbramští Huňa a Rodrigues, ale parádními zákroky je vychytal gólman Blažek.

Ostravě vystřelil nádherným gólem tři body Zeher

V druhém sobotním utkání si připsal druhou výhru v ročníku ostravský Baník, který si na domácím hřišti poradil s Plzní 1:0.

Róbert Zeher.

O jeho vítězství rozhodl nádhernou brankou Róbert Zeher šest minut před koncem.

Plzeň, která dokázala v úvodních dvou utkáních nového ročníku vstřelit hned pět branek tentokrát vyšla gólově i bodově naprázdno.

Baník se ovšem výhry dočkal zaslouženě. V první půli byl lepším týmem a vypracoval si i několik dobrých příležitostí, v nichž se ocital především aktivní Zeher.

I v druhém poločase byl k vidění dynamický fotbal s plným nasazením z obou stran, bohužel ovšem poměrně chudý na šance.

Divákům ale vše vynahradil Róber Zeher, který v 84. minutě dostal nahrávku na kraj vápna, odkud se trefil vnitřním nártem nádhernou ranou do vzdálenějšího horní rohu Daňkovy branky.

Baník se tak minimálně do zítřka postavil do čela prvoligové tabulky.

3. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 68. Cafú - 41. Kadlec. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Košec. ŽK: J. Štochl - Wilfried, Kušnír, Jirouš. Diváci: 7156.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Nohýnek (57. Cafú) - Klesa, Dort (46. Pleško), Tarczal, Šmejkal (71. Pilík) - Rodrigues - Huňa. Trenér: Marko.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hoheneder, Hubník, Pamič - Vacek, Hušek (77. Střeštík), Berger, Kalouda - Kadlec (85. Prudnikov), Wilfried (71. Jirouš). Trenér: Hašek.

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 84. Zeher. Rozhodčí: Královec - Teuber, Koval. ŽK: Bolf, Neuwirth - Lecjaks, Rada. Diváci: 6465.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Ostrava: Buček - Zawada (89. Řezník), Neuwirth, Bolf, Tomašák - Marek - Varadi (78. Strnad), Lukeš, Lička, Mičola (90. I Hjong-sang)- Zeher. Trenér: Koubek.

Plzeň: Daněk - Limberský, Hájovský, Rada, Lecjaks - Petržela (71. Rajtoral), Horváth, Rýdel (87. Navrátil), Kolář, Jiráček (89. Mlika) - Střihavka. Trenér: Vrba.