reklama

Trenčínský Matúš Bero střílí ostrými. A Slavia se o něj pere s Celtikem Glasgow

Matúš Bero, střelecky disponovaný mladík v dresu Trenčína, zaujal (nejen) skauty Slavie Matúš Bero, střelecky disponovaný mladík v dresu Trenčína, zaujal (nejen) skauty Slavie autor: Instagram Matúše Bera
Dvacetiletý Matúš Bero patří mezi hráče, které si vyhlédla jako možné zimní posily pražská Slavia. O střelecky disponovaného záložníka Trenčína mají ale zájem i jinde, kupříkladu v Celtiku Glasgow

Praha - Je mladý. Na záložníka mimořádně střelecky disponovaný. Disponuje urostlou postavou. A jako Slovák by v Praze neměl větší problémy s aklimatizací.

To je dost důvodů, proč se podle informací deníku Aktuálně.cz objevil na seznamu vyhlédnutých posil Slavie i dvacetiletý Matúš Bero, záložník Trenčína.

Už v minulé sezoně zvládl Bero v 18 ligových zápasech 5 gólů, v probíhajícím ročníku slovenské Fortuna ligy přidal v 17 duelech celkem 10 dalších zásahů, což je na středopolaře mimořádná porce.

Při tělesných proporcích 181 cm / 81 kg začínal Bero v záloze spíš na defenzivní pozici. "Postupně mu ale přibývalo i ofenzivních úkolů. Umí si z hloubi pole výborně naběhnout do střelecké pozice a zakončit. Na přestupním trhu je o něj opravdu velký zájem," říká Peter Šurin, někdejší fotbalový expert deníku Šport, který nyní pracuje pro slovenskou asociaci.

Na Slovensku proskočily zprávy, že interes o Bera projevili i ve skotském Celtiku Glasgow. V Trenčíně, se kterým na jaře získal mistrovský titul, nedávno Matúš podepsal nový tříletý kontrakt.

Bero patří mezi opory slovenského výběru do 21 let, který vede Pavel Hapal.

V lednu si Bera mohli zblízka prohlédnout fanoušci, kteří shlédli na umělé trávě v Edenu přípravný zápas Slavia-Trenčín (1:2), Matúš Bero v něm zaznamenal vítěznou branku hostí.

Potvrzená jsou jednání Slavie se Zlínem o Tomáši Železníkovi a se Spartou o Josefu Hušbauerovi. O Josefa Šurala se Slavia přetahuje se Spartou, ve hře může být i příchod brankáře Pavlenky z Baníku Ostrava.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama