reklama

Trenér Kalju si obarví vlasy na růžovo, pokud Plzeň prohraje

Pokud Viktoria v úterý v Tallinu prohraje, nechá si asistent trenéra Kalju přebarvit vlasy na růžovo. Pokud Viktoria v úterý v Tallinu prohraje, nechá si asistent trenéra Kalju přebarvit vlasy na růžovo. autor: CPA Eduard Erben
Pokud se estonskému mistrovi podaří Plzeň porazit, asistent trenéra Fredo Getulia si nechá obarvit vlasy na růžovo po vzoru klubových barev.

Tallinn - Trenéři fotbalistů Nomme Kalju se před soubojem s Plzní ve 3. předkole Ligy mistrů znovu rozhodli motivovat své svěřence netradičním slibem.

Pokud se estonskému mistrovi podaří Plzeň porazit, asistent trenéra Fredo Getulia si nechá obarvit vlasy na růžovo po vzoru klubových barev.

Getulia již musel navštívit kadeřníka po postupu přes HJK Helsinky ve 2. předkole, když hráčům slíbil, že po postupu půjde na blond.

Vrba: Oholit už bych se nenechal

To hlavní trenér Igor Prins navrhoval hráčům, že ujede 160 kilometrů na kole, nakonec se však místo toho musel nechat ostříhat dohola.

"Teď už jsem to nechal jen na svém asistentovi. Pokud se podaří projít přes Plzeň, bude mít růžovou hlavu," řekl na dnešní předzápasové konferenci trenér Prins.

Podle trenéra Plzně Pavla Vrby to značí velkou soudržnost uvnitř týmu Kalju. Sám už má s podobnými sliby zkušenosti, když po prvním titulu s Plzní musel jít také dohola.

"Je vidět, že trenér tu s hráči táhnou za jeden provaz, což je pro ně pozitivní. I u nás v týmu praktikujeme podobné věci, ale to zůstane v kabině. Každopádně znovu oholit už bych se nenechal," dodal Vrba.

"Bude velmi těžké se Plzni ubránit"

Trenéři Kalju si však jsou vědomi toho, že k dalšímu barvení vlasů vede hodně těžká cesta, jelikož Plzeň považují za jasného favorita vzájemného souboje.

"Plzeň je hodně ofenzivní tým a bude velmi těžké ji ubránit. Každopádně jsme na soupeře připraveni, máme své plány a ty se budeme snažit splnit. Když se nám to povede, budeme mít určitou šanci," řekl Prins.

Rozhodně se nehodlá s Plzní pouštět do přestřelky jako Željezničar Sarajevo. "Pro nás je nejdůležitější dobře bránit v deseti lidech a nedovolit Plzni skórovat. A třeba se nám podaří i něco vepředu," dodal kouč Kalju.

"Vyřadit Plzeň by bylo neskutečné"

I pokud by se však přes Plzeň projít nepodařilo, bude Prins hodnotit letošní působení v pohárech jako úspěšné.

"Jde o úspěch, protože jsme poprvé postoupili do 3. předkola. S tím jsme nepočítali. Pokud bychom postoupili ještě dál a vyřadili Plzeň, byl by to neskutečný úspěch," dodal Prins.

reklama