reklama

Trenér Uruguaye: Nevyřadil nás Suárez, ale výborný gólman

Podívejte se na fotografie ze sobotních osmifinálových zápasů mezi Brazílií a Chile a mezi Kolumbií a Uruguayí. Podívejte se na fotografie ze sobotních osmifinálových zápasů mezi Brazílií a Chile a mezi Kolumbií a Uruguayí. Foto: Reuters
Trenér uruguayských fotbalistů Oscar Tabárez odmítl, že by za prohrou 0:2 v osmifinále mistrovství světa s Kolumbií mohla kauza kolem Luise Suáreze.

Rio de Janeiro - Trenér uruguayských fotbalistů Oscar Tabárez odmítl, že by za prohrou 0:2 v osmifinále mistrovství světa s Kolumbií mohla kauza kolem Luise Suáreze.

Nejlepší hráč Uruguaye dostal čtyřměsíční zákaz činnosti za kousnutí soupeře v souboji s Itálií a postaral se tak o největší skandál šampionátu.

Od té chvíle se kolem uruguayského týmu neřešilo téměř nic jiného, ale Tabárez odmítá, že by se to na týmu negativně projevilo při sobotním zápase s Kolumbií.

"Netuším, kolik energie jsme kvůli tomu ztratili, ale věděli jsme, že nám na hřišti kvůli trestu nepomůže. Tím to pro nás skončilo a snažili jsme se vzít si z toho jen to pozitivní," prohlásil Tabárez.

Na vině tak podle něj není kauza, ale především skvělý výkon Kolumbie. "Když čelíte soupeři, který je jednoznačně lepší než vy, tak musíte prohru přijmout. A my ji přijímáme a Kolumbii gratulujeme a přejeme jí mnoho úspěchů ve zbytku turnaje," dodal argentinský kouč Uruguaye.

Ospina nedovolil návrat do zápasu

Suárez každopádně Uruguayi na hřišti chyběl. Bez nejlepšího hráče anglické ligy si Tabárezovi svěřenci těžko vytvářeli šance. A když už nějaká přišla, skvěle zasáhl brankář David Ospina.

"Předvedl dva nebo tři výtečné zákroky a nedovolil nám dostat se zpátky do zápasu poté, co jsme inkasovali jeden z nejhezčích gólů na tomto šampionátu," připomněl Tabárez trefu Jamese Rodrígueze, který si zpracoval míč na prsa a z 18 metrů ho poslal o břevno do branky.

"Věděli jsme, že Kolumbie má velmi dobrý tým, který dobře kombinuje, drží míč a těží ze svých individualit, ale na hřišti to bylo ještě těžší, než jsme si mysleli," hodnotil Tabárez.

Uruguay nedokázala obhájit čtvrté místo z minulého šampionátu, ale nejde prý o zklamání. "Vždyť obhájci titulu Španělé, Anglie či Itálie ani neprošli ze základní skupiny. Já jsem hrdý na to, co hráči na turnaji předvedli. Dali do toho všechno, jen to prostě nestačilo," dodal Tabárez.

reklama