reklama

Trenér Vavruška nečekaně míří z Liberce do Teplic

David Vavruška David Vavruška autor: Milan Kammermayer
David Vavruška se stal novým trenérem Teplic.

Teplice - Novým trenérem teplických fotbalistů se stal David Vavruška, který nečekaně končí v Liberci. Teplice na něm chtějí postavit novou koncepci a podepíší s ním tříletou smlouvu, oznámilo po posledním ligovém kole s Hradcem Králové vedení klubu.

Za bleskovým přesunem stojí podle zákulisních informací údajné neshody Vavrušky s vedením Liberce, které ale kouč popřel, a také jeho letité kontakty v Teplicích. U jejich mládeže začínal trénovat a z té doby se velmi dobře zná s Janem Skýpalou, který se stal v této sezoně sportovním ředitelem.

"Ani jsme neměli myšlenku, že bychom šli do trenéra vázaného v jiném klubu, nechtěli jsme Liberec nabourat. Když se rozkřiklo, že Petr Rada v Teplicích končí, sám mi dal najevo, že by o tohle působení stál," řekl novinářům Skýpala.

Vavruška údajné spory s libereckým vedením popřel. "Mluví se mi o tom těžko, nerad bych rozpitvával důvody. Dostal jsem nabídku, kterou jsem zvažoval, a přišla mi zajímavá hlavně rozsahem práce. Je tam širší záběr, možnost organizování kolem kádru a tak dále," řekl Vavruška po domácí liberecké výhře 5:1 nad Českými Budějovicemi.

"V Teplicích jsem už pracoval, znám tam prostředí, a tak jsem nabídku přijal. Rozhodně v tom nebyly žádné spory nebo neshody v klubu, ale zkrátka mě skutečně zaujala hlavně šíře nabídky a možnosti, které se mi tím otevřely," dodal dvaačtyřicetiletý Vavruška.

Ten po třech kolech jarní části sezony přešel od liberecké juniorky k A-týmu, který převzal po odvolaných Jiřím Kotrbovi a Josefu Csaplárovi. Se Slovanem se dokázal zachránit a navíc s ním ve středu vyhrál Pohár FAČR, což znamená účast ve 3. předkole Evropské ligy. Teplice budou jeho třetím ligovým angažmá. V letech 2011 a 2012 vedl Příbram a vloni na jaře ještě krátce liberecký A-tým.

Vedení Slovanu tak nyní musí shánět náhradu. "Pro nás to bylo asi stejné překvapení jako pro fanoušky, nečekali jsme to. Nicméně funguje to u nás tak, že trenéři mají dlouhodobé smlouvy na dobu neurčitou s krátkou výpovědní lhůtou a my jejich vůli respektujeme," uvedl liberecký ředitel Libor Kleibl.

"Není to poprvé, co nám trenér oznámil, že má zájem o jiné angažmá. Jak už David Vavruška zmínil, dostal v Teplicích jiné kompetence, takže žádnému člověku nemůžete bránit v jeho postupu. Teď to pro nás znamená, že musíme sehnat co nejlepší náhradu, a čeká nás tak mnoho práce," dodal Kleibl.

Teplice po Vavruškovi chtějí kompletní změnu koncepce - vsadit na mladší, dravější hráče a přitom dál bojovat o evropské poháry. "Ale nenaznačujeme tím, že bychom měli snižovat rozpočet, to rozhodně ne," řekl ředitel klubu Petr Hynek.

"Je to nová generace trenérů. Na úseku mládeže tu byl velmi úspěšný. Nepřichází si jen udržovat svoje jméno, ale má ctižádost se prosadit. Má velké charisma, na ten klub bude působit. Stmelil tým i klub v Liberci, ten samý efekt čekám i tady," dodal Skýpala s tím, že kandidátem číslo dvě byl kouč druholigového Žižkova Jindřich Trpišovský.

reklama