reklama

V Teplicích končí trenér Vavruška. Nahradí ho Michal Bílek?

David Vavruška David Vavruška autor: ČTK
Fotbalové Teplice do nové sezony už nepovede trenér David Vavruška. Nového trenéra by Teplice měly představit během příštího týdne.

Praha - Trenér David Vavruška skončil u fotbalistů prvoligových Teplic, v klubu by však mohl pokračovat v jiné funkci. Severočeský celek to oznámil na svých internetových stránkách s tím, že nástupce třiačtyřicetiletého kouče by měl představit v nadcházejícím týdnu.

"Vedení FK Teplice se dnes dohodlo s Davidem Vavruškou, že v následující sezoně již nepovede A mužstvo FK Teplice do ligových bojů. O možnostech dalšího působení v FK Teplice s ním bude jednat vedení klubu po jeho návratu z dovolené," uvedl klub.

Vavruška přišel na Stínadla loni z Liberce a nahradil Petra Radu, kterému skončila smlouva. Pod vedením bývalého kouče Opavy nebo Příbrami však Teplice bojovaly o záchranu a v konečné tabulce obsadily dvanácté místo tři body nad sestupovým pásmem. Sezonu tým navíc zakončil debaklem 0:6 s předposlední Olomoucí.

Podle médií už Teplice kontaktovaly například bývalého kouče české reprezentace Michala Bílka, který v klubu působil jako hráč i trenér. O Vavruškově nástupci chce mít vedení jasno v příštím týdnu, aby nový kouč mohl 13. června zahájit s týmem přípravu na nadcházející sezonu.

reklama