reklama

Trenér Vrba k reprezentaci? Možná na Slovensko

autor: Reuters
Oficiální zdroje zprvá deníku Sport odmítají komentovat

Praha - Přáli byste si za trenéra národního týmu současného kouče fotbalové Plzně Pavla Vrbu? Možná se Vám splní sen, tvrdí deník Sport, ale jen pokud pocházíte ze Slovenska, nebo tomuto reprezentačnímu týmu alespoň fandíte.

Právě k českým východním sousedům by totiž podle zákulisních informací mohly zamířit kroky úspěšného trenéra Viktorie Plzeň a někdejšího kouče Žiliny.

"S předsedou slovenského svazu panem Kováčikem se známe, ale o trenérovi jsme spolu nejednali. Pavel Vrba má u nás smlouvu do léta 2013 a já myslím, že ji dodrží," uvedl pro Aktuálně.cz majitel Viktorie Tomáš Paclík.

Čtěte také:

Paclík: Vrba a Slavia? Nikdy! A Magath za Pilařem nebyl
Půjde Jiráček do Wolfsburgu? Paclík 120 milionů zvažuje
Ty k***t, řekl Weiss novináři. Zaplatí čtvrt milionu

Oficiální zdroje navíc mlčí i na Slovensku, nicméně není žádným tajemstvím, že po úspěšném vystoupení tamějšího narádoního týmu na mistrovství světa v Jihoafrické republice bylo následné kvalifikační období plné zklamání.

Někdejší federální partneři Česka nakonec nepostoupili ze skupiny, doma dokonce potupně podlehli Arménii 0:4 a ve skupině zůstali daleko za postupovými pozicemi. Dříve neotřesitelná pozice trenéra Vladimíra Weisse se tak ocitla v ohrožení.

ROČENKA Plzeňská euforie v Lize mistrů. Viktoria vyzvala Barcu a Milán ROČENKA Plzeňská euforie v Lize mistrů. Viktoria vyzvala Barcu a Milán Prohlédněte zde

Kontroverzního kouče ovšem drží u národního týmu lukrativní smlouva, jež Weissovi vyprší až na konci dalšího kvalifikačního cyklu. V případě ukončení spolupráce by musel Weisse slovenský svaz údajně vyplatit až 20 miliony korun.  

reklama