reklama

Trest pro Suáreze je moc přísný, tvrdí pokousaný Chiellini

Giorgio Chiellini Giorgio Chiellini autor: Reuters
Italský obránce Giorgio Chiellini označil za přemrštěný disciplinární trest, který dostal uruguayský fotbalista Luis Suárez za to, že ho v utkání mistrovství světa kousl.

Rio de Janeiro - Italský obránce Giorgio Chiellini označil za přemrštěný disciplinární trest, který dostal uruguayský fotbalista Luis Suárez za to, že ho v utkání mistrovství světa kousl. FIFA útočníkovi Liverpoolu udělila zákaz činnosti ve fotbale po dobu čtyř měsíců, a to včetně tréninků s klubem, a zakázala mu nastoupit do devíti zápasů za uruguayský tým.

"Požadoval jsem, aby byl potrestán od příslušných orgánů, ale zároveň si myslím, že tento trest je přemrštěný," napsal Chiellini na svém webu. "Upřímně doufám, že bude moci zůstat se svými spoluhráči, protože takový trest je pro fotbalistu krutý. Rozhodně teď nemám pocit radosti nebo zadostiučinění," vzkázal italský stoper.

Nyní se na Suáreze za incident nezlobí. "Co se na hřišti stalo, stalo se. Jediná zloba, která ve mně zůstala, je zklamání z výsledku," řekl Chiellini, jehož Itálie s Uruguayí prohrála 0:1 a na turnaji vypadla už ve skupině. "Momentálně jsou moje myšlenky spíše s Luisem a jeho rodinou, protože prožívá obtížné období," dodal.

reklama