reklama

Tři fotbalisté St. Truidenu zatčeni

Brusel - Belgická policie ve čtvrtek zatkla přímo na tréninku tři fotbalisty prvoligového klubu St. Truiden a odvedla je k výslechu. Trio Cyril Ramond, Marco Nijs and Ilija Stolika je podezřelé z účasti na korupční aféře, která již v Belgii stála místo dva trenéry a jsou do ní údajně zapleteni i reprezentanti.

"Tři fotbalisté byli předvedeni k výslechu a nařídili jsme prohlídku v jejich bytech. Až soudce rozhodne, zda proti nim bude vzneseno nějaké obvinění," řekla agentuře Reuters mluvčí federálního státního zástupce.

St. Truiden je jedním z pěti klubů, které jsou vyšetřovány v souvislosti se skandálem, který má mít na svědomí čínská sázkařská mafie. Poprvé na možné korupční jednání upozornila internetová společnost Betfair, když bylo loni na zápas St. Truiden - La Louviére přijato nestandardně vysoké množství sázek.

Podíl na aféře již stál místo trenéry La Louviére Gilberta Bodarta a Paula Puta, jenž v minulé sezoně trénoval Lierse a nyní působil v Mouscronu. Vyhazov z Anderlechtu dostali i Putovi bývalí svěřenci Marius Mitu a Laurent Delorge.

reklama