Tři góly za pět minut, Arsenal v závěru otáčel s Norwichem

13. 4. 2013 18:13
Arsenal třemi góly za pět minut v závěru otočil utkání s Norwichem a vyhrál v Premier League 3:1.
Další radost v podání hráčů Arsenalu: Jack Wilshere a Theo Walcott (vzadu).
Další radost v podání hráčů Arsenalu: Jack Wilshere a Theo Walcott (vzadu). | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu bez Tomáše Rosického otočili v 33. kole anglické ligy výsledek díky třem brankám v závěru utkání a porazili Norwich 3:1.

Českého reprezentačního kapitána nepustilo do utkání svalové zranění. "Gunners" díky výhře přeskočili v tabulce Tottenham i Chelsea a jsou na třetím místě. Chelsea má však utkání k dobru.

Zvrat Arsenalu začal až pět minut před koncem

Vše podstatné se na Emirates stadium událo až v druhém poločase. Arsenal prohrával od 56. minuty, kdy se potřetí v sezoně trefil obránce Michael Turner. Zvrat v utkání načal pět minut před koncem vyrovnáním z pokutového kopu Arteta.

Arsenal se ujal vedení o tři minuty později, poté co si vlastní gól vstřelil Bassong ve snaze odvrátit míč skluzem. Jistotu pak domácím dal v 90. minutě Lukas Podolski.

Arsenal zaznamenal čtvrtou výhru v řadě a posunul se na třetí příčku, zajišťující přímý postup do Ligy mistrů. Norwich nedokázal bodovat ani v šestém zápase po sobě a je čtrnáctý.

Premier League už viděla letos už 44 vlastenců

Aston Villu poslal v utkání s Fulhamem v druhém poločase do vedení Charles N'Zogbia, který zaznamenal 6500. trefu birminghamského klubu; lepší je v tomto ohledu jen Everton. O deset minut později se však domácí Fabian Delph postaral vlastní brankou o vyrovnání.

Jeho branka byla zároveň 44. vlastním gólem v tomto ročníku anglické ligy, čímž byl zlomen rekord ze sezony 2009/10. Remíza 1:1 na postavení obou týmů v tabulce nic nezměnila. Aston Villa zůstává šestnáctá, Fulham je desátý.

Everton zdolal QPR 2:0 a na pohárové příčky mu scházejí tři body. O výhře domácích rozhodly trefy Gibsona a Anichebeho, hosté neuspěli ve čtvrtém utkání v řadě a před posledním Readingem jsou jen zásluhou lepšího skóre.

Reading totiž dokázal překvapivě obrat v domácím utkání o body Liverpool po remíze 0:0. Bodoval tak poprvé od vítězného utkání se Sunderlandem z 2. února. Liverpool v tabulce zůstává sedmý s pětibodovou ztrátou na městského rivala Everton.