reklama

"Třída 92" chce převzít Manchester United. Vede ji Beckham

David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United. David Beckham je jednou z ikon historie Manchetseru United. autor: Reuters
David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by převzalo trápící se klub od americké rodiny Glazerů.

Manchester - David Beckham a další skvělí bývalí fotbalisté Manchesteru United z "třídy 92" zkoumají možnosti, jak se stát členy konsorcia, které by koupilo jejich bývalý klub.

Londýnský The Sun uvedl, že Beckham, Paul Scholes, Phil a Gary Nevilleovi, Ryan Giggs a Nicky Butt se spolu domlouvají na společné firmě, která by s využitím peněz ze Středního Východu převzala nad kubem kontrolu.

Manchesteru United v současné době vlastní americká rodina Glazerů, která sice trvá na dlouhodobé investici, ale zároveň stále zvyšuje zadlužení společnosti. Navíc jsou Glazerovi pod palbou kritiky fanoušků Reds za mizerné výkony v této sezoně.

Experti, hráč i trenéři

Do svého bývalého klubu se po porážce v derby s Manchesterem City (0:3) obuli také Scholes a Gary Neville, kteří utkání glosovali v televizi Sky Sports jako experti.

Zatímco Scholes nabádal United v létě k velkým nákupům, podle Nevilla trpí United po odchodu sira Alexe Fergusona z lavičky krizí identity.

Z "třídy 92" - tedy úspěšné party z první poloviny 90. let - zůstal v dresu Reds už jen Giggs, zatímco Phil Neville a Butt na Old Trafford docházejí jako trenéři. Beckham ukončil kariéru loni po půlročním angažmá v Paris Saint-Germain.

reklama