reklama

Trpišovský chystá proti Marseille partyzánský boj

Jindřich Trpišovský. Jindřich Trpišovský. autor: Milan Kammermayer
Liberecký trenér Jindřich Trpišovský pojal klíčový souboj v Evropské lize s Marseille jako válku. Jeho tým muset vést partyzánský boj a být mimořádně přesný. "Soupeř má k dispozici atomové zbraně, zatímco my máme jen luky a šípy," řekl kouč.

Liberec - Kouč Jindřich Trpišovský si je vědom, že liberečtí fotbalisté proti sobě budou mít ve čtvrtečním závěrečném duelu skupiny Evropské ligy proti Marseille přesilu v individuálních dovednostech. Aby Slovan dosáhl na výhru, která by mu zajistila postup, bude podle kouče muset vést partyzánský boj a být mimořádně přesný.

"Stojí proti nám velká přesila, co se týče umění soupeře. Soupeř má k dispozici atomové zbraně, zatímco my máme jen luky a šípy. Ale i v Marseille jsme ukázali, že umíme střílet přesně," připomněl Trpišovský říjnovou výhru ve Francii 1:0, na kterou bude chtít se Slovanem doma navázat. "Naše síla musí být v přesnosti. Musíme vést takovou partyzánskou válku, být dobře zakopaní a včas udeřit," dodal.

Marseille v Česku prohrává

V Marseille se jeho tým hlavně bránil a zvítězil jen s velkým štěstím, v domácí odvetě ale očekává jiný průběh. "Víme, jaké štěstí jsme ve Francii měli, tím jsme se netajili. Ale jsem stoprocentně přesvědčený, že zítra to bude jiné utkání, že bude mít jiný průběh. Víme z historie, že Marseille prohrála na Spartě a v Mladé Boleslavi, a já doufám, že ta série bude pokračovat," uvedl Trpišovský.

Je rád, že se Liberci uzdravili někteří marodi. "Situace je nyní výrazně lepší než v posledních třech týdnech nebo měsíci. Jak jsme předpokládali, od pondělí se nám začali uzdravovat hráči. Určitě budou k dispozici někteří, kteří v posledních zápasech nebyli," řekl trenér.

Šetřit se už není na co

Za velkou výhodu považuje, že jde o poslední zápas podzimní sezony. "Tohle bude naše 30. soutěžní utkání, a když k tomu připočtu ještě přípravu a reprezentaci, někteří kluci jsou na 40 utkáních za poslední čtyři měsíce. Prvně nás čeká utkání, kdy nad ničím nemusíme spekulovat. Jaká bude sestava, jestli se na něco šetřit. Pak máme tři týdny, měsíc na to dát se dohromady. Takže do toho můžeme dát úplně vše, co v nás je," uvedl kouč.

Těší se, že bude poprvé za jeho působení v Liberci vyprodáno. "V létě jsem říkal, že moje takové největší přání je, abych tady zažil vyprodaný stadion. Hlavně kluci na hřišti pro to udělali maximum, já pro taky dělám vše možné. Furt to chodím do pokladen kontrolovat, jestli nějaké lístky zbydou, tak je vykoupím," žertoval.

Sázka na povzbuzení

"Jsem rád, že se to povedlo. Doufám, že si to všichni užijeme. Strašně všichni toužíme po postupu, zase bychom chtěli koukat na to, koho nám vylosují. Pro mě je nejdůležitější, abychom zítra v devět hodin po zápase mohli být hrdí na to, že jsme do toho dali vše. Co to přinese za výsledek, to uvidíme," doplnil Trpišovský.

S mužstvem možná uzavře i sázku. "Trenér by se mohl hecnout a mohlo by to stát za to. V létě jsme se trenérem vsadili, že když postoupíme do skupiny, určíme mu oblečení, v kterém odkoučuje zápas na Slovácku. To jsme mu nakonec odpustili, protože jsme tenkrát nebyli výsledkově tak nahoře. Ale jednou by to proběhnout mohlo," usmál se vedle sedící kapitán David Pavelka.

"Čekal jsem, že řekneš, ať zruším zimní přípravu," reagoval Trpišovský. "Něco dneska vymyslím a zítra to řeknu hráčům," dodal.

reklama