reklama

Trpišovský: Děkuji Liberci za tu šanci, šel se mnou do velkého rizika

Jindřich Trpišovský. Jindřich Trpišovský. autor: Milan Kammermayer
Smutná tečka za výborným podzimem. Tak zhodnotil liberecký trenér Jindřich Trpišovský prohru svého týmu v boji o postup do vyřazovací fáze Evropské ligy.

Liberec - Smutná tečka za výborným podzimem. Tak zhodnotil liberecký trenér Jindřich Trpišovský prohru svého týmu v boji o postup do vyřazovací fáze Evropské ligy. Slovan na domácím hřišti nestačil na favorizovaný Olympique Marseille, když prohrál 2:4, a na jaře si tedy evropskou soutěž nezahraje.

Kouč severočeského týmu byl sice smutný z dílčího neúspěchu, ovšem při širším pohledu našel - jak je jeho zvykem - více pozitivních, než negativních věcí.

"Samozřejmě se mi utkání nehodnotí lehce. Hráli jsme trochu jinak, než jsme plánovali a než jsme si představovali. Na druhou stranu jsem nesmírně šťastný, že jsme za stavu 0:3 dokázali ještě zabojovat, vrátit se do zápasu a sahat po remíze. Naši fanoušci si to zasloužili. Moc jim děkuji za podporu," poslal trenér Liberce zdravici publiku.

"Přáli nám lidé z celé republiky"

Stadion U Nisy byl vyprodaný poprvé po dvou a půl letech a když po 75 minutách hry přišly slepené branky Bakoše a Šurala, atmosféra na libereckém stánku byla skvělá a elektrizující. Kouč, který ještě na jaře trénoval druholigovou Viktorii Žižkov neskrýval, jak moc si váží toho, že mohl takové momenty zažít.

"Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat Liberci za to, že mi dal tuhle šanci. Muselo to být pro ně obrovské riziko, přijmout trenéra z druhé ligy. Děkuju všem lidem, kteří se tady na fotbale podílejí a všem těm, kteří nám přáli. Nejen z Liberce, ale z celé republiky. Je vidět, že se umíme semknout. Strašně si vážím toho, co tady zažívám a slibuji, že budeme tvrdě pracovat na tom, aby to na jaře bylo podobné," svěřil se Trpišovský.

Hráče liberecký trenér propustí na dovolenou po společném pátečním obědu. "Poděkuju jim za to, co jsme tady dokázali vytvořit. Bohužel to byl hořký konec podzimu, ale myslím si, že jsme nepropadli a bojovali do posledního dechu," podotkl devětatřicetiletý kouč.

"Když si vzpomenu, jak jsme vypadali na začátku přípravy a jací jsme teď, je to velký skok. Třeba ze Šurala s Pavelkou jsou reprezentanti, někteří jiní naskočili z druhé ligy rovnou na evropskou scénu a uspěli," dodal.

Zdrcený záložník Folprecht

Konkrétně v utkání proti Marseille Trpišovskému vadily zejména ztráty míče ve středu hřiště. Po obrovské chybě záložníka Folprechta padl první gól a podobná chyba se odehrála i před druhou brankou.

"První gól přišel po naprosto nesmyslné ztrátě, nemůžeme hrát takhle složitě přes střed hřiště. Ještě když to byl jeden z hlavních bodů našeho taktického plánu. Ta situace přímo vybízela hrát přes krajního obránce. Folprecht se rozhodl takhle a už to nevrátí. Sám je z toho zdrcený nejvíc," vyprávěl šéf liberecké lavičky.

reklama