reklama

Trpišovský: Že přijede Fiorentina? Potřebujeme vyhrát a zamotat skupinu

Jindřich Trpišovský Jindřich Trpišovský autor: Zlata Vostrá
Liberečtí fotbalisté měli v letošních dvou utkáních Evropské ligy smůlu, i když hráli výborně mají na kontě jediný bod a před sebou duel s favoritem skupiny Fiorentinou. Trenér Jindřich Trpišovský ale týmu věří a chce vyhrát, aby zamotal vývoj skupiny.

Liberec - Kouč Jindřich Trpišovský si uvědomuje, že pokud chtějí mít fotbalisté Liberce v Evropské lize reálnou šanci na postup ze skupiny, musejí ve čtvrtek překvapit a porazit vedoucí celek tabulky Fiorentinu. Kouč Slovanu věří, že se k jeho týmu po úvodních dvou smolných zápasech s Karabachem a PAOK Soluň, v nichž získal jen bod, přikloní trochu štěstí a zároveň zlomí čekání na domácí výhru v hlavní fázi soutěže.

Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Program, výsledky, tabulky. Jak si vedly Sparta, Liberec a Plzeň ve skupinách Evropské ligy? Prohlédněte zde

"Jsem pevně přesvědčený, že Karabach doma v druhém utkání porazí PAOK Soluň. A jestli my chceme mít reálnou šanci na to, abychom postoupili, musíme vyhrát. Bylo by krásné, kdyby se to takhle zamotalo. Všechny týmy by měly čtyři body a byly by tři zápasy do konce," řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

"Cítím, že potřebujeme ve skupině srovnat krok. Pokud bychom to zítřejší utkání nezvládli, všichni víme, že bychom se dostali do strašně těžké pozice. To utkání je zítra pro nás svým způsobem klíčové," doplnil liberecký trenér.

Slovan naposledy vyhrál v hlavní fázi Evropské ligy domácí zápas před třemi lety proti Estorilu. "Je to už sedm zápasů, takže bychom chtěli, aby ti fanoušci taky odcházeli spokojeni a neviděli naše vítězství jen venku v televizi. Na podzim už máme jen dva pokusy s Fiorentinou a Karabachem. Chceme za každou cenu vyhrát a prolomit tuhle bilanci," dodal.

Fiorentina, semifinalista Evropské ligy ze sezony 2014/15, je podle něj jedním z nejtěžších soupeřů, na které Liberec pod jeho vedením vloni a letos v pohárech narazil. Nic na tom nemění fakt, že "Fialky" jsou v italské lize až na 14. místě.

"Hrají jako Marseille"

"Ve většině utkání měli více střel a někdy i drtivou převahu. Dvakrát jsem je viděl na videu a jednou živě doma s AC Milán. Nadchli mě, v podstatě celý zápas AC Milán drtili. Ale jestli se nepletu, tak venku v této sezoně ještě nevyhráli. Jejich výkony doma a venku jsou rozdílné," uvedl Trpišovský.

Fiorentina se ne a ne trefit. Proberou se střelci Fialek proti Liberci? Fiorentina se ne a ne trefit. Proberou se střelci Fialek proti Liberci? Čtěte zde

"Přirovnal bych je tou sílou hráčů a způsobem hry k Marseille, i když hrají v atypickém rozestavení se třemi stopery. Někdy dokonce hrají 3-6-1. Jsou hodně silní na míči a z těch soupeřů ve skupině jsou v útočné fázi nejnebezpečnější," doplnil Trpišovský.

Liberec na úvod skupiny přišel v nastavení o výhru na hřišti Karabachu a poté doma s PAOK inkasoval gól na 1:2 v 82. minutě. Kouč věří, že smůlu už si vybral. "Říkám si to už každé utkání, ať je to Evropská liga nebo česká liga. Prostě nás trápí koncovka. Ta dvě utkání předtím jsme nebyli horším týmem. I teď na Dukle jsme nevyhráli kvůli střelecké nemohoucnosti," uvedl Trpišovský.

reklama