Trpký návrat Rosického, šílená přestřelka pro United

1. 12. 2012 21:00
Bída fotbalistů Chelsea pokračuje. Ani pod novým trenérem Rafaelem Benítezem se celek ´Blues´ nedokáže vyhrabat z krize, tentokrát prohrál v 15. kole Premier League s West Hamem 1:3.
Tomáš Rosický po zápase Arsenalu v Lize mistrů
Tomáš Rosický po zápase Arsenalu v Lize mistrů | Foto: Reuters

Praha - Hořký návrat po zranění prožil Tomáš Rosický. V 15. kole Premier League totiž jeho Arsenal na domácím hřišti podlehl Swansea 0:2 a nadále pokračuje v nevýrazných výsledcích.

Na soutěžní zápas čekal český záložník kvůli vleklým potížím s Achillovou šlachou půl roku.

Manažer ´Kanonýrů´ Arsene Wenger jej poslal do boje v 79. minutě místo Jacka Wilshera v momentě, kdy na ukazateli skóre svítil stav 0:0, aby rozhýbal domácí ofenzivu.

Arsenal se nutně potřebuje zvednout a dostat do pásma evropských pohárů, jenže místo kýžené vstřelené branky přišly během závěrečných minut dva inkasované góly a propad na desátou příčku.

Závěr pokazila i Chelsea

V bídných výsledcích pokračuje také Chelsea. Ani pod novým trenérem Rafaelem Benítezem se celek ´Blues´ nedokáže vyhrabat z krize, tentokrát prohrál s West Hamem 1:3 a na vítězství čeká už sedm zápasů.

Přestože Chelsea v londýnském derby zásluhou Maty od 13. minuty vedla, nadějný stav díky vyrovnání Carltona Colea neudržela.

Alespoň o bod přišel tým brankáře Petra Čecha v samém závěru, když rozhodující gól na 2:1 vstřelil Diamé. Třetí trefu pak v nastavení přidal po chybě Ashleyho Colea Maiga.

Na Chelsea se tak kromě West Bromwiche dotáhl i Tottenham třemi góly ve druhé půli rozstřílel Fulham.

Sedmigólová přestřelka pro United

V boji o čelo tabulky zaváhal Manchester City, který doma jen remizoval s Evertonem 1:1. Díky lepšímu skóre se sice dostal na první příčku, ovšem jen na pár hodin.

Po večerním utkání v Readingu se na vedoucí pozici vyhoupl opět městský rival United, který v nevídané přestřelce porazil Reading 4:3. Všechny góly přitom padly paradoxně už v prvním poločase.

Vítěznou trefu utkání, v němž se vedení přelévalo ze strany na stranu, zaznamenal ve 34. minutě Robin van Persie.

Reading - Manchester United 3:4
Branky: 8. Robson-Kanu, 19. Le Fondre, 23. Morrison - 16. z pen. a 30. Rooney, 13. Anderson, 34. Van Persie

1. Manchester United 15 12 0 3 37:21 36
2. Manchester City 15 9 6 0 28:11 33
3. Chelsea 15 7 5 3 25:16 26
4. Tottenham 15 8 2 5 28:23 26
5. West Bromwich 15 8 2 5 24:19 26
6. Everton 15 5 8 2 25:19 23
7. Swansea 15 6 5 4 23:17 23
8. West Ham United 15 6 4 5 19:17 22