Tvrdá rána pro Barcelonu, Messi bude mimo hru 2 až 3 týdny

29. 9. 2013 13:22
Nejlepší fotbalista světa Lionel Messi bude muset vynechat minimálně další dva klubové zápasy.
Zraněný útočník Barcelony Lionel Messi
Zraněný útočník Barcelony Lionel Messi | Foto: Reuters

Barcelona - Nejlepší fotbalista světa Lionel Messi bude muset kvůli zranění stehna ze sobotního vítězného ligového zápasu s Almerií chybět Barceloně dva až tři týdny.

O délce zranění klíčového hráče informoval po dopoledním vyšetření katalánský celek na svém webu. Messi stihl v 21. minutě sobotního zápasu na hřišti nováčka z Almérie otevřít svým osmým ligovým gólem v sezóně skóre zápasu.

Ve 28. minutě ale argentinských střelec, který zároveň 223. trefou v dresu Barcelony vyrovnal zápis Césara Rodrígueze na pátém místě historických tabulek soutěže, vystřídat kvůli zranění stehenního svalu. Na hřišti jej nahradil Xavi a Barcelona zápas nakonec dotáhl k výhře 2:0.

Messi tak jistě zmešká úterní zápas Ligy mistrů na hřišti Celticu Glasgow a následující ligový duel s Valladolidem. Pak přijde na řadu reprezentační pauza vyplněná kvalifikací MS. Zda do ní kapitán argentinské reprezentace a nejlepší kvalifikační střelec zasáhne, je zatím ve hvězdách.