reklama

Tvrdá rána pro Francii: Zraněný Ribéry nebude hrát na MS

Francka Ribéry vyřadilo z účasti na MS zranění zad. Francka Ribéry vyřadilo z účasti na MS zranění zad. autor: Reuters
Fotbalisté Francie se budou muset na mistrovství světa obejít bez své největší hvězdy Francka Ribéryho.

Paříž - Fotbalisté Francie se budou muset na mistrovství světa obejít bez své největší hvězdy Francka Ribéryho. Krajního záložníka Bayernu Mnichov vyřadilo zranění zad.

Podle trenéra Didiera Deschampse je mimo hru také záložník Lyonu Clément Grenier, kterému se znovu ozvalo zraněné tříslo. V konečné nominaci by je měli nahradit Morgan Schneiderlin ze Southamptonu a Rémy Cabella z Montpellieru.

Ještě v květnu se jednatřicetiletý Ribéry na šampionát těšil a hodlal ho vyhrát, jelikož počítal s tím, že pro něj bude posledním v kariéře. Jenže problémy se zády, které ho trápí již několik týdnů, ho nakonec o šampionát v Brazílii připraví.

"Ráno při společném tréninku musel přestat, protože bolest byla příliš silná. Následně podstoupil vyšetření a to potvrdilo, že se zranění zhoršilo a že nebude schopen několik týdnů trénovat. Natož hrát zápasy," řekl Deschamps.

Na marodce jsou už tři hráči

Ribéry patřil k hlavním strůjcům postupu Francie na šampionát. V kvalifikaci dal pět gólů a pro spoluhráče vytvořil řadu šancí. Za rok 2013 byl dokonce vyhlášen třetím nejlepším hráčem světa v anketě Zlatý míč FIFA za Cristianem Ronaldem a Lionelem Messim. Na levé straně zálohy by ho měl nahradit Antoine Griezmann ze San Sebastianu.

Francie kvůli zranění bude postrádat už třetího hráče, který měl být ve finální nominaci. S závěru sezony se zranil brankář Steve Mandanda. Jelikož uzávěrka soupisek byla 2. června, povolané náhradníky musí schválit FIFA na základě lékařských zpráv.

Rusům bude chybět Širokov

Ruští fotbalisté budou na mistrovství světa postrádat kapitána Romana Širokova. Dvaatřicetiletý záložník Krasnodaru laboruje s poraněnou Achillovou šlachou a naposledy hrál 24. dubna v ruské lize. Po dnešním přípravném utkání s Marokem trenér sborné Fabio Capello oznámil, že Širokov se 9. června ve Finsku podrobí operaci.

Zraněného kapitána nahradí jednadvacetiletý Pavel Mogilevec z Kazaně. Změnu v nominaci musí ještě posvětit FIFA na základě lékařské zprávy, protože už je po uzávěrce soupisek.

Širokov dosud v reprezentaci odehrál 41 zápasů a dal 12 gólů. Od roku 2008 působí v Petrohradu, ale jarní část ruské ligy strávil na hostování v Krasnodaru.

reklama