reklama

Tvrdý trest UEFA. Za zmanipulování zápasu 10 let distanc

Inkriminovaný duel sehrála Malta v kvalifikaci na Euro 2008. Inkriminovaný duel sehrála Malta v kvalifikaci na Euro 2008. autor: Reuters
Malťan Kevin Sammut měl v roce 2008 pomoci zmanipulovat kvalifikační utkání s Norskem.

Valletta - Záložník maltské reprezentace Kevin Sammut dostal od UEFA desetiletý distanc.

Jednatřicetiletý fotbalista byl potrestán za to, že v roce 2008 zmanipuloval výsledek kvalifikačního zápasu o postup na Euro s Norskem.

Malta tehdy prohrála 0:4 a tři branky dostala v posledních 18 minutách. Spolu se Sammutem byli z ovlivnění zápasu, na který bylo vsazeno 200 tisíc eur (asi 4,97 milionu korun), podezřelí další dva hráči. K jejich potrestání však UEFA podle agentury Reuters neměla dost důkazů.

Sammut považuje trest za "krutě nespravedlivý" a rozhodl se odvolat. "Říkali mi, že by bylo nejlepší, kdybych pomohl odhalit ostatní a vysloužil si tak menší trest. Ale já jsem nic neudělal a nic nevím. Co bych tak mohl prozradit? Věřte mi, nic nevím," prohlásil hráč Valletta FC.

Trest se nelíbí ani prezidentovi maltského svazu Normanu Darmaninovi Demajovi, který se pozastavil nad tím, proč byl po skandálu distancován jen jeden fotbalista. "Jsem přesvědčen, že jeden hráč výsledek zápasu nedokáže zmanipulovat," uvedl. "Musíme ale respektovat rozhodnutí UEFA a fakt, že bez důkazů nešlo dojít k jinému závěru," dodal.

reklama