reklama

UEFA vyšetřuje Liverpool a Inter. Příliš utrácejí

Velké peníze zaplatil Liverpool mj. i za Maria Balotelliho, konkrétně 16 milionů liber Velké peníze zaplatil Liverpool mj. i za Maria Balotelliho, konkrétně 16 milionů liber autor: Reuters
UEFA začala vyšetřovat Liverpool a Inter Milán kvůli přílišnému utrácení a podezření z porušení pravidel finanční fair play.

Nyon - Evropská fotbalová unie UEFA začala vyšetřovat Liverpool a Inter Milán kvůli přílišnému utrácení a podezření z porušení pravidel finanční fair play. Bývalí vítězové Ligy mistrů jsou mezi sedmi kluby, které v posledních dvou finančních letech údajně hospodařily bez zisku.

Mezi vyšetřovanými kluby jsou i někdejší finalisté Ligy mistrů Monako a AS Řím. Všichni budou muset během příštích dvou měsíců dodat kontrolní komisi UEFA další podklady. Seznam podezřelých doplňují Sporting Lisabon, Besiktas a Krasnodar.

UEFA rovněž zveřejnila, že pěti klubům zadržela prémie za zápasy v nové sezoně evropských soutěží. Mezi nimi figuruje i rumunská Astra Giurgiu, jež ve 3. předkole vyřadila Liberec. Dále se jedná o Bursaspor, Kluž, Podgoricu a litevský Ekranas. Důvodem jsou dluhy vůči hráčům, nesplacené přestupy nebo daně.

reklama