reklama

Uhrin: Do Doněcku pojedeme vyhrát, tomu uzpůsobíme i taktiku

Dušan Uhrin ví, že jeho týmu bude muset k postupu v odvetě v Doněcku dát alespoň jeden gól. Dušan Uhrin ví, že jeho týmu bude muset k postupu v odvetě v Doněcku dát alespoň jeden gól. autor: CPA Eduard Erben
Ve své soutěžní premiéře na lavičce Viktorie Plzeň byl Dušan Uhrin spokojen s výkonem svého mužstva, mrzelo jej však, že Viktoriaproti Šachtaru Doněck (1:1) udržela vedení jen dvě minuty.

Plzeň - Ve své soutěžní premiéře na lavičce Viktorie Plzeň byl Dušan Uhrin spokojen s výkonem svého mužstva, mrzelo jej však, že Viktoria v úvodním zápase 1. kola play off proti Šachtaru Doněck (1:1) udržela vedení je dvě minuty.

Zápas Plzeň vs. Šachťar jsme sledovali v podrobné reportáži ZDE!

"Utkání se vyvíjelo podle očekávání. Je jen škoda, že jsme inkasovali hned poté, co jsme dali branku, protože takticky jsme hráli velice dobře. Stopeři trošku zaspali, je to škoda, protože hráli oba dobře celý zápas," přiznal Uhrin na tiskové konferenci.

"Hráli jsme dobře po pravé straně, z té strany jsme hrozili mnohem více než z levé, je to dáno ale tím, že na pravé straně hraje Srna, který je mnohem lepší než jejich levý bek. Jinak Šachtar potvrdil, jak silným soupeřem je," doplnil.

"Obrovsky mě překvapil Hořava"

Pochválil především výkon středních záložníků a především Tomáše Hořavy.

"Přirovnal bych tento zápas třeba k tomu ze Spartou. Velmi dobře hrál Pavel Horváth, ale obrovsky mě překvapil Tomáš Hořava, který výborně držel míč a skvěle hrál i do defenzivy," liboval si trenér Plzně.

Příjemně ho přikvapila i atmosféra, která na stadionu vládla.

"Atmosféra byla fantastická, já prakticky neslyšel ani sám sebe a na 20 metrů jsem se hráčů nedovolal, jaký byl na stadionu hukot," smál se Uhrin.

"Neměli jsme dostat gól tak rychle"

Uhrin přesto věří, že Plzeň i přes remízu může postoupit do osmifinále.

"Jestli je to dobrý výsledek se uvidí až po odvetě. Když vedeme 1:0, měli bychom to udržet, ale bohužel se to nestalo. Určitě by to bylo lepší než 1:1, ale ani teď zbraně neskládáme a budeme v odvetě bojovat o postup. Musíme vyhrát a s tím do Doněcku pojedeme," uvedl Uhrin.

"Oba týmy jsou na tom stejně, Šachtar jsme měli velmi dobře přečtené, ale to i oni nás. Měli jsme tam akce, které jsme měli lépe zakončit. Na druhou stranu měl Šachtar šance, což ale bylo dáno hlavně jejich velkou technickou dovedností a útočnou silou," dodal Uhrin. 

Nermoutí ho ani fakt, že kvůli karetnímu trestu nebude moci v odvetě nastoupit David Limberský.

"Vůbec nepřemýšlím, jak moc velká komplikace, že David nebude moci hrát. Je to reprezentant, ale my věříme, že ho nahradíme," uzavřel Uhrin.

Lucescu: Tenhle zápas jsme měli vyhrát

Naopak jeho protějšek Mircea Lucescu byl po zápase s remízou velmi nespokojený.

"Měli jsme vyhrát, udržovali jsme si po celý zápas převahu, měli jsme mnohem víc šancí, bohužel jsme je nevyužili. Protiútoky jsme nezakončovali, jak jsme chtěli. Přispěla k tomu i kvalita hřiště, ale je pochopitelné, že není v únoru dobrá," přiznal dlouholetý rumunský trenér Šachtaru.

"Oba góly padly po velkých chybách v obranách. Nejprve jsme si nepohlídali standardní situaci Plzně, pak jsme ale využili chyby plzeňských hráčů ve středu hřišti. Odveta bude náročná, musím totiž uznat, že jsme si dnes potvrdili, jak silným soupeřem Plzeň je," doplnil Lucescu.

reklama