reklama

Uhrin: Jsem naštvaný, že jsme si to zkazili. Pořád ale věřím

Dušan Uhrin ví, že je on i jeho tým po třech nepovedených zápasech pod tlakem, věří však, že Viktoria ve čtvrtečním zápase s Lyonem neradostnou sérii zastaví. Dušan Uhrin ví, že je on i jeho tým po třech nepovedených zápasech pod tlakem, věří však, že Viktoria ve čtvrtečním zápase s Lyonem neradostnou sérii zastaví. autor: CPA Eduard Erben
Tři zápasy, dvě prohry a jedna remíza, velká komplikace v boji o titul v Gambrinus lize a prakticky ztráta nadějí na postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Taková je bilance fotbalistů Viktorie Plzeň.

Plzeň - Tři zápasy, dvě prohry a jedna remíza, velká komplikace v boji o titul v Gambrinus lize a prakticky ztráta nadějí na postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Taková je bilance fotbalistů Viktorie Plzeň v uplynulém týdnu, kvůli níž se spustila na tým Dušana Uhrina velká vlna kritiky.

Sám Uhrin však věří, že jeho svěřenci výkonem a výsledkem ve čtvrteční odvetě osmifinále Evropské ligy proti Lyonu (úvodní zápas Plzeň prohrála ve Francii 1:4) tuto kritiku umlčí a navíc věří, že pokud Viktoria brzy vstřelí gól, má ještě šanci přes Lyon postoupit.   

"Jsem zklamaný, jakým způsobem jsme v Lyonu ty góly dostali, ne z toho, kolik jich bylo. Jsem ale hlavně naštvaný, že jsme si to takhle zkazili, protože jsem si před tím prvním zápasem myslel, že naše šance na postup jsou větší než proti Doněcku," uvedl Uhrin na středeční tiskové konferenci.

"Věděli jsme, že je Lyon nepříjemný v protiútocích. Udělali jsme ale spoustu chyb, dostali jsme góly z brejků potom, co se nám nepovedly útočné standardní situace. I proto zpevníme obranu, abychom tolik nepropadali," přiznal trenér Plzně, s jako taktikou na Lyon vyrukuje.

Uhrin: Hlavně nechceme inkasovat

Podle Uhrina bude důležité, aby si jeho svěřenci na čtvrteční prohru v Lyonu a nedělní domácí remízu 0:0 se Slováckem nepřipomínali.

"Psychika týmu, když prohrajete 1:4 a pak doma nedáte penaltu, není dobrá. Snažili jsme se proto kluky povzbudit a při tréninku se hlavně soustředili na to, abychom nedělali tolik chyb," zdůraznil. 

"Přesně jsme věděli, s čím můžeme od Lyonu počítat, ale nesplnili jsme taktické pokyny. Víme, že musíme dát alespoň tři branky, my se ale budeme snažit především neinkasovat," doplnil Uhrin, který přiznal, že už má na čtvrteční zápas jasno o základní sestavě.

"Hrát nebude vedle Hubníka ani Hejda, Kozáčik už sice trénuje, ale nepředpokládám, že by zítra hrál. Jsem už si stoprocentně jistý, s jakou sestavou nastoupíme, sestava by se měnila leda tehdy, kdyby se někomu něco stalo na tréninku," dodal.

Kolář: Pořád hrajeme o postup

Záložník Viktorie Daniel Kolář zase přiznal, že na mediální kritiku reagoval tak, že v posledním týdnu nečetl noviny ani nesledoval televizi. "Držím teď mediální půst týden, vůbec neřeším, co se o nás od Lyonu píše," uvedl s úsměvem na tváři.

"Pořád hrajeme o postup, je to jen poločas, budeme se snažit udělat všechno pro to, abychom dali co nejdříve gól a zdramatizovat to. Ve Francii se nám to povedlo, na druhou stranu se nám povedlo udělat spoustu zbytečných individuálních chyb a toho se musíme vyvarovat," souhlasil s Uhrinem.

Kolář věří, že jeho spoluhráči jsou natolik zkušení, aby se s nepříjemnou sérií vypořádali. 

"Neřekl bych, že jsme Lyon podcenili, udělali jsme u nich spoustu chyb, ale neprohráli jsme kvůli tomu, že bychom je podcenili," přiznal Kolář.

"Tři zápasy se nám nepodařily, ale víme, co jsme dělali špatně, ukázali jsme si, jak to neopakovat, naopak si myslím, že nás ten nevydařený týden posílí. Je tu spousta zkušených hráčů, kteří takovéto špatné série zažili a pak je odčinili," dodal.

reklama