reklama

Uhrin: Jsem zklamaný, ohrožení trenérské pozice ale necítím

Dušan Uhrin po debaklu s Ploještí uvedl, že tlak na svou pozici trenéra necítí. Cítí prý jen velké zklamání z vyřazení. Dušan Uhrin po debaklu s Ploještí uvedl, že tlak na svou pozici trenéra necítí. Cítí prý jen velké zklamání z vyřazení. autor: CPA Eduard Erben
Fotbalisté Plzně poprvé v historii nevyhráli v kvalifikaci evropských pohárů na svém hřišti, první ztráta je navíc velmi citelná. V odvetě 3. předkola Evropské ligy totiž Viktoria prohrála s Ploještí.

Plzeň - Fotbalisté Plzně poprvé v historii nevyhráli v kvalifikaci evropských pohárů na svém hřišti, první ztráta je navíc velmi citelná. V odvetě 3. předkola Evropské ligy totiž Viktoria prohrála s Petrolulem Ploješť 1:4 a s evropskými poháry se loučí hned poté, co do nich vstoupila.

Viktorii se tak nepodařilo přejít přes kvalifikační část některého z evropských pohárů po dlouhých čtyřech letech, v předchozích třech ročnících si navíc vždy zahrála ve vyřazovací části Evropské ligy.

Západočeši navíc utrpěli teprve třetí prohru v předkolech pohárů z 22 zápasů, a zkompletovali tak černý týden českých týmů, v němž všechny čtyři prohrály

"Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo, hráli jsme naivně, soupeř byl navíc velmi produktivní, udělali jsme nejdřív zásadní chybu při standardní situaci a pak jsme dostali gól z dálky. Když už jsme se dostali na dostřel, zase jsme z hloupé chyby dostali gól a to nás položilo," přiznal po zápase trenér Plzně Dušan Uhrin.

Pane Uhrine, čemu přičítáte tak vysokou porážku?  
Říkali jsme si v kabině o poločase, že to ještě otočíme, ale my jsme své šance neproměnili. Naopak útočníci soupeře prokázali velkou kvalitu a všechny šance, co měli, proměnili. Vybrali jsme si den blbec. 

Jak se přihodilo, že jste dostali už do poločasu tři branky?
Chtěli jsme začít aktivně, to se povedlo, ale znovu se ukázala naše nezodpovědnost při bránění standardky. Nevím, kdo tam měl být. Ten první gól nás poznamenal, dělali jsme hrubé chyby a soupeř byl velmi produktivní. Z každé nebezpečné situace dal gól. 

Čím to je, že Plzeň v obraně opět zklamala? Ostatně v pěti soutěžních zápasech jste ani jednou neudrželi čisté konto...
Můžeme si za to sami, porazili jsme se sami. I tím, že jsme neproměňovali šance, ale především chybami. Musíme si zanalyzovat, proč děláme takové chyby. Určitě se na nás projevilo, že ta příprava byla krátká, zvláště když se reprezentanti zapojili později. Ale měli bychom být dostatečně rozehraní na to, abychom nedělali takové chyby.  

Cítíte, že je teď vaše pozice na lavičce Plzně v ohrožení poté, co se minulý týden o vašem odvolání v médiích spekulovalo?
Abych se přiznal, tak teď vedle velkého zklamání z prohry necítím vůbec nic, takže nemůže říci, že bych cítil, že je moje pozice trenéra v klubu ohrožena. Zda může být ohrožena, je otázka na vedení.

reklama