reklama

Uhrin: S koučem Doněcku jsem neprohrál. A nechci ani teď

Dušan Uhrin věří, že jeho tým je schopný vyřadit i takový velkoklub jako je Šachtar. Dušan Uhrin věří, že jeho tým je schopný vyřadit i takový velkoklub jako je Šachtar. autor: CPA Eduard Erben
Nového trenéra fotbalistů Plzně Dušana Uhrina mladšího čeká těžká soutěžní premiéra, v duelu Evropské ligy se Šachtarem Doněck však chce potvrdit, že s ukrajinským mistrem zatím v kariéře neprohrál.

Plzeň - Nového trenéra fotbalistů Plzně Dušana Uhrina mladšího čeká těžká soutěžní premiéra, v duelu Evropské ligy se Šachtarem Doněck však chce potvrdit, že s ukrajinským mistrem zatím v kariéře neprohrál.

Věří, že mu k tomu pomůže i vynikající atmosféra v kabině Plzně, kterou prý ještě v žádném jiném klubu nezažil.

"S trenérem Šachtaru Mirceem Lucescem se znám osobně. Hráli jsme proti sobě dvakrát v přípravě a ještě jsem neprohrál. Loni jsme porazili s Dinamem Tbilisi Šachtar 1:0 a v době, kdy jsem působil v Temešváru, jsme spolu remizovali 1:1," vzpomínal Uhrin na předzápasové tiskové konferenci.

"Postup je v našich silách"

Nyní by chtěl přidat další skalp ukrajinského šampiona a je přesvědčen, že Plzni se může postup podařit. "Přemýšlím jen o postupu a v našich silách určitě je. Doma chceme uhrát výsledek, který nám dá do odvety šanci," řekl Uhrin.

Na západě Čech je od prosince, kdy nahradil Pavla Vrbu, a za dva měsíce se snažil tým co nejvíce poznat. Nejvíce ho překvapilo to, jak výjimečná atmosféra panuje v kabině.

"S mužstvem jsem se sžil normálně. Přivykl jsem si i na atmosféru v týmu, která je i díky Pavlovi Horváthovi hodně zajímavá," prohlásil Uhrin.

Podobnou atmosféru prý ještě nikde nezažil, přestože už za sebou má angažmá v Bohemians Praha, Mladé Boleslavi, Temešváru, Kluži, AEL Limassolu či Dinamu Tbilisi.

"Nezažil jsem, aby mužstvo tak žilo"

"Atmosféra v týmu je opravdu dobrá a charakterově je mužstvo velmi dobře složené. Ještě jsem nikde nezažil, aby mužstvo takhle společně žilo. To je asi jeden z důvodů, proč je Viktorka tak úspěšná," řekl Uhrin.

Čtvrteční zápas hodně řešil i se svým otcem, který získal s českou reprezentací stříbro na mistrovství Evropy 1996.

"Bavíme se o tom každý den, protože on Luceska také dobře zná. Nemohu prozradit, co mi poradil, ale věřím, že mi to pomůže," sdělil Uhrin, který však otcovu podporu v hledišti mít nebude.

"Nepřijede, protože je ještě nervóznější než já," dodal šestačtyřicetiletý kouč.

reklama