reklama

Uhrin se do Rumunska těší. V Ploješti chce vyhrát

Dušan Uhrin. Dušan Uhrin. autor: CPA Eduard Erben
V Rumunsku prožil velkou část trenérské kariéry, nyní se Dušan Uhrin mladší vrací na místo činu s fotbalisty Plzně, kteří se ve 3. předkole Evropské ligy utkají s Petrolulem Ploješť.

Praha - V Rumunsku prožil velkou část trenérské kariéry, nyní se Dušan Uhrin mladší vrací na místo činu s fotbalisty Plzně, kteří se ve 3. předkole Evropské ligy utkají s Petrolulem Ploješť. Uhrin i kvůli znalosti prostředí tuší, že půjde o velmi těžký souboj s týmem, který je silný zejména v ofenzivě. I tak si ale chce odvést do domácí odvety vítězství.

V Rumunsku strávil Uhrin čtyři roky na lavičkách Temešváru a Kluže a za tu dobu si tam vytvořil hodně přátel. "I proto se tam těším, ale já tam jedu především pracovat. Chci si odvést co nejlepší výsledek do odvety. To znamená vstřelit gól a pokud možno vyhrát," prohlásil Uhrin před novináři při odletu do Bukurešti, kam se Plzeň přesouvala společně s Libercem, který se pro změnu utká s jiným rumunským celkem Astrou Giurgiu.

Ačkoli rumunský fotbal zná Uhrin dokonale, Petrolul se od jeho působení v soutěži výrazně obměnil a především zlepšil. "Za mě hrál ve druhé lize nebo o záchranu. Teď už je to velmi silný tým, který by i v české lize hrál o čelo tabulky," odhaduje Uhrin.

Pozor na Mutua

Hlavní sílu soupeře vidí v ofenzivě, kde je například čtyřnásobný nejlepší rumunský fotbalista Adrian Mutu či izraelský útočník Toto Tamuz, který si proti Plzni zahrál již před dvěma roky v dresu Hapoelu Tel Aviv.

"Mutu už má sice vyšší věk, ale je to pořád kvalitní hráč. Má obrovské renomé, je silný v soubojích, umí vystřelit z dálky a ve vápně je nebezpečný, navíc má něco za sebou," popisoval hlavní hvězdu soupeře Uhrin. "Ale dát si musíme i na Teixeiru, Albína, Tamuze a další," dodal.

"Je to mužstvo vyloženě technické, hraje útočný fotbal, proto musíme hrát ze zabezpečené obrany a těžit z protiútoků, při kterých mají slabiny. Musíme k nim rychle přistupovat a být agresivní," naznačil taktiku plzeňský kouč.

Vyřadit syna Lucesca

Pro Uhrina půjde i o souboj dvou trenérských klanů. Zatímco on je synem kouče českých vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušana Uhrina, trenér Petrolulu Razvan Lucescu je potomkem jednoho z nejúspěšnějších rumunských koučů posledních let Mircei Lucesca, který již 10 let vede Šachtar Doněck. Toho dokázal Uhrin mladší již několikrát porazit, naposledy na jaře už s Plzní, nyní se pokusí vyřadit i jeho syna.

"Razvan má ale úplně jiný rukopis než jeho otec. Petrolul teď hraje systémem 4-4-2 nebo s určitou modifikací 4-3-3, ale za mě Razvan hrával 3-4-3. Uvidíme, jak to dopadne, bude to však určitě těžké utkání. Bude ale záležet na nás, jak budeme hrát," dodal Uhrin.

Média Uhrin neřeší

Ten potřebuje, aby jeho svěřenci konečně v nové sezoně zabrali. Nevyhráli poslední tři přípravná utkání, následně prohráli se Spartou v Superpoháru a remizovali 2:2 v prvním ligovém kole s Příbramí.

"I když jsme remizovali, tak jsme nehráli špatně a byly tam kvalitní momenty, od kterých se musíme odrazit. S hráči jsme si promluvili a je to o zodpovědnosti. Chybí nám koncentrace v určitých momentech, které nás dostanou dolů, to se musí zlepšit," ví Uhrin.

V médiích se však již začalo spekulovat o tom, že by ho mohla Plzeň odvolat, pokud by nevyšel i zápas v Rumunsku. "Samozřejmě ty spekulace vnímám, ale pro mě je důležitější soustředit se na zápas. Kdybych se měl soustředit na to, co píšou média, tak bych vůbec nemohl dělat fotbal," dodal plzeňský kouč.

reklama