reklama

Ujfaluši hraje za Průhonice, chce se věnovat hlavně dceři

Tomáš Ujfaluši. Tomáš Ujfaluši. autor: CPA Eduard Erben
Bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši se stáhl z vrcholového fotbalu a chodí si občas zahrát jen krajskou soutěž za Spartak Průhonice.

Hamburk - Bývalý reprezentant Tomáš Ujfaluši se stáhl z vrcholového fotbalu a chodí si občas zahrát jen krajskou soutěž za Spartak Průhonice. Chce se hlavně naplno věnovat dceři Kateřině. Nevyloučil však, že by se v budoucnu do profesionálního fotbalu vrátil v nějaké manažerské funkci, kterou si v minulé sezoně vyzkoušel v Galatasarayi Istanbul.

"Tam jsem to ale s odchodem trenéra Manciniho vzdal. Vyhodnotil jsem si priority a tou hlavní je nyní moje dcera, kterou jsem vídal málo a chci jí to vynahradit," řekl Ujfaluši novinářům v Hamburku, kde se zúčastnil benefice bývalého spoluhráče Davida Jarolíma.

Právě dcera nyní dělá Ujfalušimu největší radost. Na začátku týdne mu k 37. narozeninám věnovala video (ZDE!) ze společných fotek a nazpívala k tomu píseň Jiřího Zmožka "Říkej mi táto".

Ujfalušiho dojala dcera k slzám

"Ráno mi zavolala, ať si to pustím. Bylo to opravdu krásné a plakal jsem. Byl jsem hrozně dojatý," uvedl Ujfaluši, kterého ani nemrzí, že u devítileté dcery fotbal nevyhrál. "Samozřejmě bych jí nebránil, kdyby chtěla hrát. Ale jezdí na herecké tábory, baví ji zpívat, moderovat, hraje na kytaru a já jí fandím."

Ujfaluši ukončil kariéru v prosinci 2013 ve Spartě, za kterou si vinou zdravotních potíží příliš nezahrál. "Prostě to nešlo. Cítil jsem, že to není ono. Kdybych měl 30 let, tak bych šel na operaci a zkusil bych to, ale v 35 letech už to nemělo smysl. Jsem rád, že jsem alespoň tři měsíce fungoval v kabině a nasměroval mladé kluky správným směrem. Ve Spartě jsem poznal skvělou partu a kluky vždy rád uvidím," prohlásil hráč se 78 reprezentačními starty.

Právě na setkání se spoluhráči z reprezentace se hodně těšil během Jarolímovy benefice. "Paradoxně v Česku nemáme moc času se sejít. Tady jsme si mohli v klidu všichni sednou a pokecat. Bylo to příjemné," uvedl. Radost mu udělal i návrat do Hamburku, který byl pro něj prvním zahraničním angažmá po odchodu ze Sigmy Olomouc.

Čtvrtý návrat už absolvovat nechtěl

"Vrátil jsem se už potřetí. Jednou to bylo na MS 2006, kdy jsem dostal proti Ghaně červenou a nemohl jsem pak hrát proti Itálii. Podruhé to bylo bylo v roce 2010 s Atléticem Madrid, když jsme tam hráli finále Evropské ligy, ale to se tam asi moc místních fanoušků nedostalo. Takže nyní to byl návrat nejlepší. Potěší, že si mě lidi ještě pamatují, i když s mým novým sestřihem mě asi moc nepoznávají," komentoval výraznou změnu image.

Zatímco během kariéry si potrpěl na delší vlasy, nyní je téměř dohola, o to plnější si nechává plnovous. "Měl jsem vždy dlouhé vlasy, ale zase byly hustší. Sice to ještě není tak řídké, ale říkal jsem si, že se blíží léto, tak jsem to prostříhl. Alespoň mě moc lidí nepoznává," řekl s úsměvem.

I když z velkého fotbalu vypadl, nevylučuje, že by se jednou nevrátil. "Nechávám tomu volný průběh. Uvidíme, co se vyvrbí," řekl Ujfaluši, který se také snažil pomoci Sigmě Olomouc, která usiluje v druhé lize o návrat mezi elitu. "Jsem rád, že jim to teď šlape. Rád bych, aby se zase jednou pohybovala nahoře a bojovala o poháry," dodal.

reklama