Ujfaluši dal konečně gól. Zastínil ho ale Messi

7. 1. 2009 13:40
Tomáš Ujfaluši vstřelil svůj první gól za Atlétiko
Jedna branka Tomáše Ujfalušiho na vítězství nestačila
Jedna branka Tomáše Ujfalušiho na vítězství nestačila | Foto: Reuters

Madrid - Český fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši přestoupil do Atlétika Madrid už v květnu loňského roku, ovšem své premiérové branky za tento celek se dočkal až toto úterý během utkání domácího poháru.

A kapitán národního týmu si pro vsítění svého prvního gólu ve Španělsku nemohl vybrat lepšího soupeře než samotného lídra La Ligy, Barcelonu.

Radost mu ale oprávněně může kazit fakt, že jeho trefa nakonec na vítězství nestačila, neboť na hřišti hrála celý zápas prim jiná osoba, Argentinec Lionel Messi.

Ten tým Josepa Guardioly doslova přiblížil postupu, když skolil celek z hlavního města hattrickem. Po závěrečném hvizdu tak na tabuli stadionu Vicente Calderona svítilo jasné skóre 3:1 ve prospěch hostů.

"Občas můžete proti Barceloně hrát bez problémů. Měli jsme čtyři dobré šance, ale neuspěli jsme. To soupeři hrozně pomohlo. Dokázali navíc pak dát v důležitých momentech rozhodující góly," uvedl na oficiálních stránkách klubu smutně Ujfaluši.

Třicetiletý zadák navíc vyběhl do utkání jako střídající hráč. Po vyloučení Heitingy byl totiž koučem Aguirrem poslán v dvaašedesáté minutě vyztužit oslabenou defenzivu. Byl to však on, který si za dalších šest minut naskočil na rohový kop a vykřesal alespoň nějakou naději.

O Messim víme, ale zastavit ho nedokážeme, tvrdí Ujfaluši

Jeho spoluhráči však už náhradního brankáře hostů Pinta nepřekonali, a tak v závěru dokonal svůj hattrick právě Messi. Deník AS ho následně díky tomuto zářivému výkonu nazval v titulku králem a čarodějem zároveň.

"Patří s Cristianem Ronaldem k nejlepším hráčům na světě. Věděli jsme o něm, známe jeho kvality, ale ani tak se nám ho nepodařilo zastavit," krčí rameny Ujfaluši.

Madridský klub bude mít šanci na odvetu již příští týden. Situace ovšem pro něj bude ještě obtížnější, neboť se tentokrát představí na půdě soupeře, proslulém Nou Campu.

"Budě to velmi složité, ale myslím, že můžeme něco uhrát. Nesmíme prostě dělat chyby a musíme proměňovat své šance," dodal obránce, jenž ještě pět minut před koncem inkasoval žlutou kartu.