Ujfaluši půjde do LM. Plašil pomohl gólem k záchraně

Sport Sport, Red Spo
31. 5. 2009 22:40
Atl. Madrid - Almeria 3:0, Osasuna - Real Madrid 2:1

Madrid - Tomáš Ujfaluši zakončil svou první sezonu v Atlétiku Madrid vítězstvím. V posledním 38. kole španělské ligy pomohl svému celku k vítězství 3:0 nad Almerií, díky čemuž madridský klub půjde do předkola Ligy mistrů.

Skončil totiž na čtvrtém místě, pátému Villarealu nestačila ani výhra 3:2 na Mallorce.

Český obránce nastoupil v základní sestavě Atlétika a dostal žlutou kartu.

Jeho spoluhráči neponechali nic náhodě a už po půlhodině hry vedli o dva góly, když se trefil Aguero a po něm Raul Garcia. V 50. minutě na konečných 3:0 upravil Diego Forlán, jenž dal letos 32 branek a získá Zlatou kopačku.

Barcelona, už jistý vítěz španělské ligy, poháru i Ligy mistrů, remizovala v La Coruni s tamním Deportivem 1:1. Porážku týmu, který nastoupil v improvizované sestavě s Caceresem, Hlebem či brankářem Pintem, odvrátil v 89. minutě kanonýr Eto'o.

Čtěte dále: Neuvěřitelný treble! Barcelonu přivítal milion fanoušků

Důvod k oslavám má po neděli i Jaroslav Plašil s Osasunou Pamplona. Jeho celek totiž dokázal po Barceloně porazit v závěrečném kole i Real Madrid 2:1 a může slavit definitivní záchranu v nejvyšší soutěži.

Český záložník se na klíčovém vítězství podílel i jednou brankou, když v patnácté minutě zápasu vyrovnával na 1:1. Rozhodující gól nakonec vsítil ve druhém poločase jeho spoluhráč Juanfran.

Pomyslné "oči pro pláč" tak zbyly Betisu Sevilla, který jen remizoval s Valladolidem 1:1 a končí se ziskem dvaačtyřiceti bodů na sestupovém osmnáctém místě.

Atlético Madrid - Almería 3:0