reklama

Ujfaluši se doléčuje a zvažuje návrat do Česka

Tomáš Ujfaluši si teď hlavně doléčuje zraněné koleno. Tomáš Ujfaluši si teď hlavně doléčuje zraněné koleno. autor: Eduard Erben
Fotbalista Tomáš Ujfaluši opustí dres Galatasaraye Istanbul. Turecký tým po vzájemné dohodě na českého reprezentant neuplatnil opci.

Praha - Fotbalista Tomáš Ujfaluši opustí dres Galatasaraye Istanbul. Turecký tým po vzájemné dohodě na českého reprezentant neuplatnil opci.

Nyní se Ujfaluši, který si doléčuje zraněné koleno, zvažuje nové angažmá. Nevyloučil ani návrat do Česka.

Kvůli zranění nehrál

Pětatřicetiletý Ujfaluši přišel do Istanbulu v létě 2011 a podepsal smlouvu na dva roky s opcí. Ta by vstoupila automaticky v platnost, pokud by v minulé sezoně odehrál alespoň 15 zápasů. To se ale rodákovi z Rýmařova kvůli vážnému zranění kolena nepovedlo.

"Věřím, že bychom se dohodli, i kdybych těch zápasů odehrál jenom pět. Kdybych třeba koncem dubna odehrál dva tři zápasy, tak bych smlouvu stoprocentně měl. Bavil jsem se o tom s trenérem a chápu to riziko. Byl jsem deset měsíců zraněný a ještě bych nestihl přípravu. Proto jsme se dohodli, že to bude lepší ukončit," řekl serveru denik.cz Ujfaluši, který získal s Galatasarayem dva turecké tituly.

Ujfaluši je stále optimistou

Nyní je pro Ujfalušiho prioritou, aby posílil zraněnou nohu natolik, aby byl připraven na další angažmá.

"Ještě bych chtěl rok hrát, samozřejmě uvidíme, jak mi to koleno umožní. Pořád jsem ještě optimista a dávám si měsíc, maximálně měsíc a půl. Pak bych zvažoval jiné varianty," prohlásil Ujfaluši.

Připouští však, že už se necítí na vrcholový evropský fotbal. "Abych pravdu řekl, na ty evropské týmy sice ještě nejsem starý, ale po té roční pauze už tam není ta chuť vrátit se do velkého fotbalu. Spíš bych volil variantu například Saúdské Arábie nebo by v úvahu připadala i česká liga, pokud budu zdravý a žádná nabídka nepřijde," dodal Ujfaluši.

reklama