reklama

Ukrajina žádá potrestání ruského fotbalu

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Ukrajinská fotbalová federace po UEFA požaduje sankce vůči ruskému fotbalu kvůli začlenění krymských klubů do ruských soutěží.

Kyjev - Ukrajinská fotbalová federace se nehodlá smířit s tím, že ztratila kontrolu nad fotbalovými kluby z Krymu. Ty se totiž v úterý zapojily do ruské třetí ligy.

"Ruská fotbalová unie nelegálně a svévolně přijala do svých řad kluby z Krymského poloostrova, který je součástí Ukrajiny," tvrdí v dopise zaslaném UEFA a FIFA šéf Ukrajinské federace Anatolij Konkov. "Krym je součástí Ukrajiny, a tudíž by jeho soutěže měla organizovat Ukrajinská fotbalová federace."

Krym obsadily před pěti měsíci ruské jednotky a poloostrov byl připojen k Ruské federaci. Ukrajina, stejně jako většina mezinárodní komunity, ovšem ovšem Krym stále považuje za součást ukrajinského území.

"Ruská unie o začlenění krymských klubů ani UEFA, ani FIFA neinformovala, takže tak činíme my. Jako prezident Ukrajinské fotbalové federace vás žádám, abyste přijali patřičná opatření, včetně sankcí vůči straně, která porušila pravidla a ignoruje základní principy fotbalových institucí," dodal Konkov.

Ani jedna z oslovených organizací zatím na tento dopis neodpověděla.

reklama