reklama

Ultras Lazia o ženy nestojí. "Na Curva Nord nepatří," stojí v jejich prohlášení

Fanoušci Lazia Řím Fanoušci Lazia Řím autor: Reuters
Tvrdé jádro fanoušků římského Lazia požaduje, aby do jejich sektoru neměly přístup ženy.

Řím - Tvrdé jádro fanoušků fotbalového Lazia Řím volá po zákazu vstupu žen na tradiční tribunu Curva Nord na Olympijském stadionu. Prohlášení s tímto požadavkem, které rozšířili před úvodním zápasem sezony, vyvolalo v Itálii velké pohoršení. Letákem už se začali zabývat vyšetřovatelé italské fotbalové federace a také policie.

Podle ultras, kteří se nechvalně proslavili násilnostmi, rasismem a antisemitismem, je tribuna posvátným místem, na kterém ženy nemají co dělat. Policie už identifikovala první fanoušky, kteří před nedělním zápasem s Neapolí (1:2) leták rozdávali. Nyní je čeká předvolání kvůli diskriminaci.

Vedení klubu se od jejich požadavku distancovalo, podle funkcionářů jde o iniciativu několika jednotlivců. "Jsme proti jakékoliv diskriminaci. Nic o tom nevíme, je to akce několika fanoušků z Curva Nord. Nemůžeme zabránit všem politicky nekorektním projevům, jako je tento," uvedl mluvčí Lazia Arturo Diaconale.

Podle ultras by ženy měly chodit do jiných částí stadionu. V prohlášení tvrdí, že pro "ženy, manželky a přítelkyně" není v prvních deseti řadách tribuny místo.

V minulé sezoně se fanoušci Lazia postarali o skandál, když polepili část Olympijského stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu konkurenčního AS Řím. Navíc přidali antisemitské nápisy. Klub pak musel zaplatit poutu 50 000 eur (asi 1,27 milionu korun).

reklama