18. 8. 2015 22:58
Evropské celky mají za sebou první zápasy posledního předkola Ligy mistrů.
Fotbalisté Manchesteru United mají novou hvězdu, jmenuje se Depay.
Fotbalisté Manchesteru United mají novou hvězdu, jmenuje se Depay. | Foto: Reuters

Manchester - Nizozemský reprezentant Memphis Depay se stal hrdinou fotbalistů Manchesteru United, když v úvodním duelu 4. předkola Ligy mistrů zařídil výhru 3:1 nad Bruggami dvěma góly a asistencí. Anglický favorit tak má blízko k tomu, aby se po roční pauze vrátil do prestižní soutěže.

United doma s Bruggami prohrávali po vlastní brance Carricka, který si srazil míč do branky po přímém kopu. Jenže o rychlé srovnání se postarala letní posila z PSV. Depay si efektně přehodil obránce a následně v obležení pěti protihráčů zamířil přesně k tyči.

Těsně před poločasem zařídil Depay i vítěznou trefu. Bruggy dohrávaly posledních deset minut v oslabení bez vyloučeného Mecheleho. I tak se zdálo, že si odvezou přijatelný výsledek do odvety, ale v posledních vteřinách nastavení nacentroval Depay a střídající Fellaini hlavou ještě více přiblížil Manchester postupu.

CSKA se nedařilo proti Sportingu

Přemožitel Sparty ze 3. předkola CSKA Moskva prohrál 1:2 na hřišti Sportingu Lisabon. Domácí vedli po gólu Gutiérreze po vydařené kombinační akci. Ruský celek mohl srovnat penaltou Doumbii, ale kanonýr z Pobřeží slonoviny ji neproměnil.

Navrátilec z AS Řím si však napravil reputaci těsně před poločasem, kdy se vyhnul ofsajdu, běžel sám na branku a přeci jen srovnal. Jenže osm minut před koncem rozhodl o výhře Sportingu Slimani.

Zbývající tři utkání skončila výhrou domácích 1:0. Překvapivě uspěla i Astana, která doma udolala APOEL Nikósie a sahá pro historickém úspěchu pro kazašský fotbal.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Astana - APOEL Nikósie 1:0 (1:0)

Branka: 14. Džolčijev.

BATE Borisov - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)

Branka: 75. Gordejčuk. ČK: 45. Jevtovič (Partizan).

Nemistrovská část:

Lazio Řím - Leverkusen 1:0 (0:0)

Branka: 77. Keita.

Manchester United - Club Bruggy 3:1 (2:1)

Branky: 13. a 43. Depay, 90.+3 Fellaini - 8. vlastní Carrick. ČK: 80. Mechele (Bruggy).

Sporting Lisabon - CSKA Moskva 2:1 (1:1)

Branky: 12. Gutiérrez, 82. Slimani - 40. Doumbia.