United i City v Evropské lize končí, Schalke jde dál

Jaroslav  Šindelář Tomáš  Kubánek Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek
15. 3. 2012 23:00
Kromě Bilbaa postupují Valencie, Atlético nebo Schalke

Praha - Spekulace britských novin se vyplnily. Oba manchesterské kluby, které spolu bojují o titul v Premier League, vypadly v osmifinále Evropské ligy, aby měly v dramatické koncovce anglické ligy více času na odpočinek mezi zápasy.

Fotbalisté United nedokázali napravit blamáž z úvodního utkání, v němž doma podlehli Bilbau 2:3, a prohráli také v odvetě, tentokrát 1:2. Do čtvrtfinále tak postupuje baskický celek, který se tak daleko v evropských pohárech probojoval poprvé od sezony 1976/77.

V Bilbau se opět prosadili střelci z prvního duelu. Ve 23. minutě otevřel skóre domácí kanonýr Llorente, pojistku pak v polovině druhé půle přidal De Marcos. Baskickou euforii už nemohlo nahlodat ani snížení Rooneyho deset minut před koncem.

Bilbao vyučilo Manchester United, prohráli i Citizens
Ferguson: Kdyby nebyl v brance De Gea, byl by to debakl

To Citizens, kteří prohráli v úvodním zápase na hřišti Sportingu Lisabon 0:1, sice v domácí odvetě zvítězili 3:2, kvůli většímu počtu vstřelených gólů na hřišti soupeře však postupuje soupeř.

Svěřenci Roberta Manciniho v první půli prohrávali už 0:2 a zdálo se, že zápas skutečně vypustili. Citizens sice ve druhé půli skóre otočil zásluhou dvou gólů Agüera a jednoho zásahu Balotelliho, postupující gól se mu však vstřelit nepodařilo.

Po zvládnutých úvodních zápasech si postup pojistily i Valencie, Hannover, Alkmaar a Atlético Madrid.

Otočit nepříznivý výsledek z prvního zápasu (0:1) se naopak podařilo přemožitelům Plzně - fotbalistům Schalke, kteří díky hattricku Klaase Jana Huntelaara doma vyhráli nad Twente Enschede 4:1.

Podobně na tom jsou i fotbalisté Metalistu Charkov, kteří po domácí prohře 0:1 vyhráli na hřišti Olympiakosu Pireus 2:1, když ještě v 80. minutě prohrávali 0:1.

Hannover - Standard Lutych 4:0 (2:0)
4. Abdellaoue, 21. vlastní Kanu, 73. Ya Konan, 90.+3 Pinto. Rozhodčí: Královec. ČK: 58. Gakpe (Lutych). První zápas: 2:2, postoupil Hannover.

PSV Eindhoven - Valencie 1:1 (0:0)
64. Toivonen - 47. Rami. Rozhodčí: Collum (Skot.). ČK: 89. Rami. První zápas: 2:4, postoupila Valencie.

Udine - Alkmaar 2:1 (2:1)
3. z pen. a 15. Di Natale - 31. Falkenburg. Rozhodčí: Mažič (Srb.). ČK: 3. Viergever (Alkmaar). První zápas: 0:2, postoupil Alkmaar.

Bilbao - Manchester United 2:1 (1:0)
23. Llorente, 65. De Marcos - 80. Rooney. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas: 3:2, postoupilo Bilbao.

Schalke - Twente Enschede 4:1 (1:1)
Branky: 29., 57. z pen. a 81. Huntelaar, 71. Jones - 14. Janssen. Rozhodčí: Kassai (Maď.). První zápas: 0:1, postoupilo Schalke.

Olympiakos Pireus - Metalist Charkov 1:2 (1:0)
Branky: 15. Marcano - 81. Villagra, 86. Děvič. Rozhodčí: Hategan (Rum.). První zápas: 1:0, postoupil Charkov.

Manchester City - Sporting Lisabon 3:2 (0:2)
Branky: 60. a 82. Agüero, 75. Balotelli z pen. - 33. Fernández, 40. Van Wolfswinkel. Rozhodčí: Hagen (Nor.). První zápas: 0:1, postoupil Sporting.

Besiktas - Atlético Madrid 0:3 (0:1)
Branky: 26. López, 83. Falcao, 90+4. Salvio. Rozhodčí: Tagliavento (It.). První zápas: 1:3, postoupilo Atlético.