Rosický pomohl Arsenalu k výhře, Chelsea selhala

30. 3. 2013 15:53
Hubenou výhru na Sunderlandu přinesl Rudým ďáblům vlastní gól domácího obránce Bramblea.
Fotbalisté Manchesteru United.
Fotbalisté Manchesteru United. | Foto: Reuters

Londýn - Rudí ďáblové míří nezadržitelně za jubilejním dvacátým anglickým titulem v historii. Manchester United zvítězil v utkání 31. kola Premier League nejtěsnějším rozdílem 1:0 na hřišti Sunderlandu a v tabulce drží patnáctibodový náskok na druhý Manchester City.

Zápas rozhodl v první půli vlastní gól domácího obránce Tituse Bramblea, který si do sítě srazil střelu Robina van Persieho.

Svěřenci sira Alexe Fergusona potvrzují úžasnou defenzivní formu. V ligových zápasech totiž nedostali gól už 627 minut. Španělského gólmana De Geu překonal naposledy na konci ledna Southampton.

Rosický hrál celý zápas

Vyhráli i Citizens a ti o poznání přesvědčivěji. Na domácím Etihad Stadium svěřenci Roberta Manciniho rozdrtili Newcastle 4:0. Trefili se Tévez, David Silva, Kompany a Yaya Touré.

Celých devadesát minut odehrál v dresu Arsenalu český záložník Tomáš Rosický. Gunners předvedli proti Readingu velmi dobrý výkon a zvítězili jednoznačně 4:1. V první půli poslal Wengerův tým to vedení Gervinho a po přestávce náskok ztrojnásobili Giroud a Cazorla. Hosté snížili, ale poslední slovo měl Arteta, který proměnil pokutový kop.

Třetí už je Tottenham

Naopak 31. kolo soutěže si za rámeček nedá londýnská Chelsea. Tým českého brankáře Petra Čecha prohrál 1:2 na hřišti nováčka Southamptonu a na třetí místo tak pustil městského rivala Tottenham, který zvítězil na Swansea. Navíc Arsenal už na Chelsea ztrácí jen dva body.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Sunderland - Manchester United 0:1 (27. vlastní Bramble), Arsenal - Reading 4:1 (11. Gervinho, 48. Cazorla, 67. Giroud, 77. Arteta z pen. - 68. Robson-Kanu), Manchester City - Newcastle 4:0 (41. Tévez, 45.+1 Silva, 56. Kompany, 69. Y. Touré), Southampton - Chelsea 2:1 (23. Rodriguez, 35. Lambert - 33. Terry), Swansea - Tottenham 1:2 (71. Michu - 7. Vertonghen, 21. Bale), West Ham United - West Bromwich 3:1 (16. a 80. Carroll, 28. O´Neil - 87. Dorrans z pen.), Wigan - Norwich 1:0 (81. Koné), Everton - Stoke 1:0 (28. Mirallas).

1. Manchester United 30 25 2 3 70:31 77
2. Manchester City 30 18 8 4 55:26 62
3. Tottenham 31 17 6 8 53:38 57
4. Chelsea 30 16 7 7 59:32 55
5. Arsenal 30 15 8 7 59:33 53
6. Everton 30 13 12 5 47:35 51
7. Liverpool 30 12 9 9 57:39 45
8. West Bromwich 31 13 5 13 41:41 44