United od pohromy zachránil až vlastní gól Sunderlandu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
3. 10. 2009 20:35
Manchester United - Sunderland 2:2

Manchester - Až v předposlední minutě nastavení zachraňoval Manchester United v sobotním utkání se Sunderlandem alespoň remízu 2:2.

"Red devils" vděčí za bod z překvapivě napínavého utkání Antonu Ferdinandovi, který si během závěrečného drtivého tlaku srazil do vlastní sítě střelu Carricka.

Sunderland přitom v zápase dvakrát vedl, když se nejprve již v sedmé minutě trefil Bent, na jehož branku šest minut po přestávce odpověděl akrobatickým gólem Berbatov.

Hosté však šli znovu do vedení v 58. minutě, když se po pěkné akci hlavou prosadil Jones. Manchester, hrající bez v poslední době skvělého Giggse, pak jakoby nevěděl co hrát.

Domácí však přeci jen s blížícím se závěrečným hvizdem začali svého soka tlačit, z čehož nakonec vyplynul i velký závar v 93. minutě, při němž zmíněná vlastní branka Ferdinanda.

První body má Portsmouth

První tři body si v letošní sezoně anglické Premier league připsali fotbalisté Portsmouthu, kteří ve svém osmém zápase v ročníku dokázali porazit Wolverhampton na jeho hřišti 1:0.

Výhru hostům zajistil již v 19. minutě Jebda. Portsmouth ovšem i přes výhru zůstává nadále v tabulce anglické nejvyšší soutěže poslední.

Před vzájemným sobotním utkáním byly v rozdílné situaci týmy Hullu a Wiganu. Zatímco Wigan v minulém kole překvapivě zaskočil Chelsea, Hull si odnesl šestigólový nášup od Liverpoolu.

Radovali se ale právě fotbalisté Hullu, kteří svého soka porazili brankami Hesselinka Geovanniho 2:1, a nyní v tabulce mají sedm bodů, tedy jen o dva méně, než Wigan.

Naopak na čele tabulky zaváhal Tottenham, který pouze remizoval v Boltonu 2:2, a po dohrání kola pravděpodobně opustí třetí příčku.

V duelu nováčku bylo šťastnější Burnley, které si doma poradilo s Birminghamem 2:1 a po osmi zápasech se s 12 body nachází v klidném středu tabulky.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Bolton - Tottenham 2:2, Burnley - Birmingham 2:1, Hull - Wigan 2:1, Wolverhampton - Portsmouth 0:1,

Manchester United - Sunderland 2:2 (51. Berbatov, 90.+2 vlastní A. Ferdinand - 7. Bent, 58. Jones).

1. Manchester United 8 6 1 1 19:8 19
2. Chelsea 7 6 0 1 16:6 18
3. Tottenham 8 5 1 2 19:12 16
4. Liverpool 7 5 0 2 22:10 15
5. Manchester City 6 5 0 1 14:7 15
6. Sunderland 8 4 1 3 16:13 13
7. Arsenal 6 4 0 2 18:8 12
8. Aston Villa 6 4 0 2 9:5 12