Výhry zaznamenal také Liverpool a Chelsea
Manchester se raduje z výhry nad Arsenalem.
Manchester se raduje z výhry nad Arsenalem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea, Tottenhamu a Manchesteru City mají v anglické Premier League i nadále stoprocentní bilanci.

Výhrou domácího Manchesteru skončil šlágr čtvrtého kola anglické Premier League mezi Arsenalem a Manchesterem United.

O vítězství domácích rozhodl vlastní gól Diabyho a proměněná penalta Rooneyho. Za hosty se trefil Aršavin.

"Rudí ďáblové" tak navázali na jarní výhru nad stejným soupeřem v semifinále Ligy mistrů a zároveň si připisují i další tři body do ligové tabulky.

Naopak Arsenal, kterému opět chyběl i Tomáš Rosický,  po dvou výhrách poprvé okusil porážku, ačkoliv na Old Trafford dokonce vedl. Ve 40. minutě totiž zdálky nádhernou střelou o vedení "Kanonýrů" rozhodl Aršavin.

Hned po přestávce mohli hosté přidat další branku, ale Foster se při příležitosti van Persieho činil. A tak udeřilo na druhé straně.

Do dobré šance poslal Ryan Giggs Rooneyho, který přepadl přes brankáře Almuniu a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil sám postižený. Penaltový pokus byl vůbec první střelou United na bránu v zápase.

Ihned v zápětí mohl vedení zpět na stranu Arsenalu strhnout van Persie, ale jeho přímý kop skončil jen na břevně Fosterovy branky.

Kalich hořkosti však hosté zdaleka ještě nevypili. Centr Giggse si totiž o chvilku později do vlastní sítě srazil Diaby a domácí rázem vedli, stále bez jediné střely na branku ze hry, už 2:1.

United se poté začali soustředit na zabezpečenou obranu, z níž vyráželi na rychlé brejky. Arsenal měl v této fázi potíže dostat se do přímého ohrožení soupeřovy brány.

V nastavení měl naopak dvě velké šance Manchester, ale ani Nani, ani Berbatov je proměnit nedokázali. V poslední minutě nastavení se tak radovali hosté, když van Persie dokázala skórovat, avšak jeho gól nebyl uznán pro postavení mimo hru.

Chelsea si poradila s Burnley, Čech má další nulu

Už čtvrtého vítězství v nové sezoně Premier League v sobotu dosáhli svěřenci Carla Ancelottiho z Chelsea a vedou tabulku soutěže.

Chelsea se raduje z další výhry.
Chelsea se raduje z další výhry. | Foto: Reuters

Londýnský klub si na domácím stadionu poradil s nováčkem soutěže z Burnley 3:0.

"Blues" tak nepřipustili, aby si Burnley připsalo skalp dalšího velkého favorita, neboť hostující tým si minulý týden na svém hřišti překvapivě poradil s obhájcem titulu z Manchesteru United.

Burnley kladlo odpor především v prvním poločase. Tuhá defenziva nováčka soutěže selhala až v 45. minutě, kdy se trefil po přihrávce Didiera Drogby loni nejlepší střelec Chelsea i Premier League, Nicolas Anelka.

Ancelottiho tým pokračoval v tlaku i po přestávce a zaslouženě přidal i další branky. V 47.minutě se radoval Michael Ballack, který se k míči dostal po ose Anelka - Lampard a německý reprezentant neměl problém hlavou vstřelit svůj druhý gól v sezoně.

Třetí branku přidali Londýňané o pět minut později, když si vyměnili míč Cole s Lampardem a prvně jmenovaný krásným volejem levačkou skóroval.

Další gól i přes šance týmu Petra Čecha už nepadl, ale i tak "Blues" mají 12 bodů ze čtyř zápasů a prozatím tedy vedou tabulku Premier League, před o skóre horším Tottenhamem, jenž dnes porazil Birmingham.

Burnley, které během zápasu na branku londýnského celku nedokázalo ani jednou vystřelit, má bodů šest a stále se nachází v horní polovině ligové tabulky.

Liverpool v Boltonu dvakrát prohrával, přesto slaví vítězství

Ke druhému vítězství v nové sezoně doklopýtal v Boltonu Liverpool, který však musel dvakrát dotahovat vedení domácího celku.

Steven Gerrard.
Steven Gerrard. | Foto: Reuters

"Wanderers" totiž do vedení poslal ve 33. minutě Kevin Davies, k němuž se dostal míč po rohovém kopu a ze vzdálenosti asi dvou metrů nemohl branku minout.

Jenže "Reds" dokázali ještě v první půli srovnat. Hned o osm minut později se totiž prosadil přízemní střelou Glen Johnson.

Domácí ale nechtěli darovat favoritovi ani bod. K balonu se totiž chvíli po přestávce po přiťuknutí Daviese dostal Tamir Cohen a ze zhruba sedmi metrů prostřelil brankáře Reinu.

Bolton byl v tu chvíli na koni, ale zpátky na zem jej srazilo vyloučení Seana Daviese v 54. minutě. Ten se totiž musel po dvou žlutých kartách poroučet pod sprchy.

Vyloučení hned o minutu později potrestal Fernando Torres, jemuž míč narazil Kuyt a španělský kanonýr bez problémů zavěsil. Obrat dokonal ve třiaosmdesáté minutě kapitán Liverpoolu Steven Gerrard, který se prosadil pěkným volejem.

V neděli si připsal třetí výhru ve třetím zápase ambiciozní Manchester City. O výhře 1:0 v Portsmouthu rozhodl po půlhodině hry bývalý útočník Arsenalu Emmanuel Adebayor.

Před sezonou mocně posílený tým z Manchesteru letos ještě neinkasoval.